20
черв.

Відкриття монументу «Пам’яті загиблим за Україну»

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 10831
  • Друк

Відкриття монументу «Пам’яті загиблим за Україну»У військовій академії (м. Одеса) відбулося урочисте відкриття монументу «Пам’яті загиблим за Україну» на сході України в результаті російської агресії випускникам академії.

Серед тих, хто ціною свого життя зупинив жорстокого й підступного ворога були випускники академії різних років. Вони виявилися різними за віком і військовим званням, але всіх їх об'єднувала одна спільна риса - безмежна любов до Батьківщини і вірність військовій присязі. Достатньо сказати, що 12 випускників Військової академії були удостоєні найвищої нагороди держави: звання Героя України. З них п'ятеро посмертно: підполковник Юрій Коваленко випускник 1998 року, майор Євген Лоскот випускник 2006 року, лейтенант Олег Довгий випускник 2014 року, полковник Тарас Сенюк випускник 2001, підполковник Сергій Кривоносов випускник 2000 року

На відкритті пам'ятника були присутні: Командувач Сил спеціальних операцій Збройних Сил України генерал-лейтенант Луньов Ігор Васильович, офіцери і викладацький склад Військової академії, батьки загиблих військовослужбовців, офіцери оперативного командування "Південь" Сухопутних військ Збройних Сил України, ветерани АТО / ООС, військові капелани, десятки жителів Одеси.

Відкриття монументу «Пам’яті загиблим за Україну»На мармуровому постаменті зробленому з цільного шматка чорного мармуру навічно викарбувані імена полеглих за суверенітет і територіальну цілісність України випускників академії. Як зазначив у своєму виступі начальник Військової академії генерал-майор Олег Гуляк: "Наш обов'язок - зберегти пам'ять про кожного воїна загиблого на цій війні!"

Командувач Силами спеціальних операцій Збройних сил України генерал-лейтенант Ігор Луньов згадав, як уже через місяць після випуску 2014 року зустрів на передовій молодого лейтенанта з Одеси у якого приймав іспит. І ось перед ним стояв, цей молодий командир у повній бойовий екіпіровці. В той день він прийняв своє перше бойове хрещення, але не на полігоні, а в реальному бою з російськими агресорами.

Мати загиблого на Донбасі полковника Тараса Сенюка випускника Одеської військової школи у 2001 році, Сенюк Наталія Петрівна прочитала вірші написані про свого сина і кожен з батьків дізнався в образі Тараса свого сина, чоловіка, батька..

Почесна варта залпом салюту і урочистим маршем вшанувала пам'ять загиблих випускників. Завершився захід молебнем і покладанням квітів до монументу «Пам’яті загиблим за Україну».

Рейтинг
10 голосів