15
серп.

Військові капелани закликають до миру та злагоди в суспільстві

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 13545
  • Друк

001В головному корпусі Військової академії (м. Одеса) знаходиться та використовується приміщення для задоволення духовних потреб військовослужбовців і членів їх сімей.

Щодо подій, які відбулися 14 серпня 2018 року на контрольно-пропускному пункті Військової академії (м. Одеса) інформуємо наступне, відповідно до розпорядження першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України у Військовій академії (м. Одеса) в період з 13 по 23 серпня 2018 року проходять другі базові курси підготовки військових священників (капеланів) Збройних Сил України. На дані курси залученні штатні військові священики (капелани) – священнослужителі Української православної церкви Київського патріархату, Української православної церкви (Московського патріархату), Української церкви християн віри євангельської, Української греко-католицької церкви.

Напередодні, 13 серпня до протоієрея Сергія Дмитрієва було усне звернення учасників другого базового курсу про надання дозволу на відвідування культової споруди та проведення спільної міжконфесійної молитви 14 серпня з нагоди Дня медового спасу (Маковея).

У відповідності до вимог п. 6 ст. 5 розділу І Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 14.12.2016 року №685, діяльність посадових осіб служби військового духовенства щодо задоволення релігійних потреб здійснюється на принципі поваги, толерантного ставлення до віруючих та військових священників (капеланів) усіх релігійних організацій.

Ввечері 13 серпня в соціальних мережах, серед прихожан Української православної церкви (Московського патріархату), з’явилися провокаційні заяви щодо захвату капеланами Української православної церкви Київського патріархату церкви на території Військової академії, яка належить Українській православній церкві (Московського патріархату) та звернення від імені владики Діодора, та інших священників, щодо необхідності залучення активної молоді до проведення літургії і висвітлення можливої провокації в засобах масової інформації.

14 серпня 2018 року близько 07.00 біля контрольно-пропускного пункту Військової академії почали з’являтися цивільні особи, священики інших церков з проханням потрапити на територію Військової академії для проведення літургії. Даним особам не було надано дозволу проходу на територію Військової академії, у зв’язку з тим, що допуск на територію академії відбувається відповідно до вимог Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України. Попередніх звернень на відвідування та проведення літургії на території академії не надходило.

Приймаючи до уваги супротив з боку настоятеля храму о.Сергія (Дмитрієва) та з метою уникнення будь-якого міжконфесійного конфлікту, спільну молитву проведено в Конференц-залі Військової академії учасниками другого базового курсу.

002Військові капелани закликають до єднання та консолідації зусиль щодо підняття престижу військової служби, Збройних Сил України в цілому, до миру та злагоди в суспільстві.

У відповідності до вимог статті 5 розділу І Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.12.2016 року №685, використання будівель та приміщень, які збудовані, відновлені чи пристосовані для здійснення культових потреб на території військових частин, установ та організацій, здійснюється на основі рівності представників всіх релігійних організацій.

З 2005 року духовною опікою військовослужбовців та членів їх сімей займається священик протоієрей Сергій Дмитрієв. Договору оренди або купівлі (продажу) приміщення, в якому здійснюються богослужіння, не укладалося. Єдиним документом, який буде регламентувати відносини між Військовою академією та Одеською єпархією Української православної церкви (Московського патріархату) стане Меморандум про співпрацю, який був укладений 06 червня 2018 року та на даний час знаходиться на погоджені зі Службою Безпеки України. Оскільки приміщення в якому проходять релігійні заходи є частиною центрального корпусу Військової академії, і воно (приміщення) є власністю Міністерства оборони України і не може належати до майна будь-якої конфесії.

Рейтинг
798 голосів