26
січ.

Курсанти Військової академії (м. Одеса) влаштували флешмоб «Герої «кіборги» 242» на честь захисників Донецького летовища

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 13201
  • Друк

001«Герої не вмирають. Героям Слава!» саме під таким гаслом у Військовій академії (м. Одеса) відбулися пам'ятні заходи на честь воїнів- захисників Донецького летовища.

З почуттям патріотизму і тривогою в голосі ведучі патріотичної години «Від лицарів – до кіборгів» під час згадки окремих епізодів книги Сергія Лойка «Аеропорт»донесли до присутніх, що людська гідність, честь, співчуття і воля до перемоги - на це здатні патріоти України і ми маємо віддавати їм шану щодня, повсякчас і постійно.

Свєю чергою присутній на заході учасник бойових дій, один із героїв -«кіборгів» старший солдат Вадим Собіпан, який навчається на третьому курсі зазначив, що Донецький аеропорт, ДАП, став символом стійкості, а його захисників стали називати кіборгими за те, що тримали оборону в оточенні противника довгі місяці, в спеку і холод, бувало, без води і продуктів харчування, тримаючись на силі волі і адреналіні.

- Українські воїни утримували аеропорт 242 дні, за стійкість та незламність духу їх стали називати «кіборгами». Незважаючи на великі втрати, оборона була того варта. Ми билися за те, чому нема ціни в усьому світі, - за Батьківщину! – підкреслив майбутній офіцер.

Після молитви на честь захисників Батьківщині, яка відбулася в храмі військового вишу та перегляду фільму "Оборона Донецького аеропорту" влаштували флешмоб«Герої «кіборги» 242».

002За словами заступника начальника Вйськової академії (м. Одеса) по роботі з особовим складом учасника бойових дій в зоні АТО полковника Сергія Пальчика у зазначеній патріотичній акції взяли участь понад 350 курсантів – добровольців.

Нагадаємо, Донецький міжнародний аеропорт з 26 травня 2014 став територією запеклого протистояння українських військових із терористичним угрупуванням «ДНР», які тривали 242 дня.

18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-«кіборгів», які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу. У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.

Сергій Даниленко,
м. Одеса
фото – автора
Рейтинг
10 голосів