Військова академія презентувала нову методику базової підготовки військовослужбовцяНа базі Центру забезпечення навчального процесу учасники інструкторсько-методичного заняття ознайомились з особливостями нової програми базової загальновійськової підготовки, нещодавно запровадженої у Збройних Силах України.

Нова програма розроблена для підготовки осіб, які тільки починають військову службу, надає основні знання та навики щодо поведінки зі зброєю та штатним озброєнням, основ тактики та інших військових дисциплін.

Основна відмінність методики — безпосередня робота досвідчених інструкторів з малими — у кілька осіб — групами курсантів. Офіцер — керівник заняття лише організовує захід та контролює роботу інструкторів.

Зміни в програмі базуються на актуальному бойовому досвіді, отриманому нашими воїнами на сході країни та напрацюваннях армій наших партнерів — провідних країн-членів НАТО.

Серед іншого нова програма відрізняється від попередньої новими вимогами та засобами щодо управління підрозділами, посиленою увагою до індивідуальних дій військовослужбовця, поетапним відпрацюванням кожного елементу бою, тренуванням взаємодії у двійках-трійках, відходом від застарілих стандартів та нормативів, ідеєю заохочення імпровізації та нетипових рішень на полі бою.

До проведення заходу долучились викладачі військової кафедри Одеського Національного екологічного університету, представники управління морської піхоти командування Військово-Морських Сил ЗС України.

Заняття було розділено на десять навчальних місць та два етапи — денний та нічний. Упродовж відведеного часу викладачі та курсанти академії представили учасникам особливості проведення занять з новачками військової справи з тактичної, вогневої, топографічної, інженерної підготовок, захисту від радіаційного, хімічного й біологічного ураження, організації зв’язку, боротьби з бронетехнікою противника, тактичної медицини та евакуації поранених, поведінки на полі бою, розвідки.

Планується, що курсанти академії опановуватимуть нову програму базової загальновійськової підготовки одразу ж після вступу на навчання. Для цього до середини літа наступного року у нашому військовому виші підготують необхідну кількість інструкторів. Курсанти старших курсів — вже у якості інструкторів для своїх молодших товаришів та під час практики й стажування у військах, постійно вдосконалюватимуть свої знання та рівень методичної підготовки з викладання військових дисциплін.