001    26 липня 2016 року у Військовій академії було проведено мандатну комісію із зарахування на навчання серед військовослужбовців служби за контрактом, солдат строкової служби та цивільної молоді. Під час роботи комісії було відібрано найкращих претендентів на навчання, особливо жорсткий конкурс був серед дівчат –8 осіб на місце. Треба зазначити, що в цьому році до переліку військових спеціальностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України введено нову спеціалізацію — управління діями підрозділів морської піхоти. Підготовку майбутніх офіцерських кадрів для елітних підрозділів національного флоту покладено на Військову академію.   

        Як відмітив заступник начальника Військової академії з навчальної роботи — начальник навчального відділу полковник О.М. Маслій, 2016 року, вперше за часи незалежності України командуванням Військово-Морських Сил Збройних Сил України здійснено державне замовлення на підготовку двадцяти курсантів цієї спеціалізації. Наш військовий виш було обрано не випадково, Військова академія вже багато років здійснює підготовку фахівців з управління діями підрозділів високомобільних десантних військ, також з управління діями підрозділів військової розвідки та підрозділів спеціального призначення, а підготовка командного складу для ВДВ і для підрозділів морської піхоти — споріднені речі. Зараховані на навчання військовослужбовці служби за контрактом вибули у свої підрозділи для передання посад, а  випускники шкіл почали ознайомлення з історією Військової академії та правилами внутрішнього розпорядку.З 1 серпня 2016 року вони приступають до первинної військо-професійної підготовки, яка з 6 серпня 2016 року продовжиться  в Центрі забезпечення навчального процесу Військової академії (смт. Чорноморське).

 

        27 серпня 2016 року відбудеться складання Військової присяги на вірність українському народові на стройовому плацу Військової академії.

(Фото В. Журавльов)