У Військовій академії з курсантами та військовослужбовцями військової служби за контрактом проведено бесіду щодо профілактики та недопущення суїцидів. До проведення бесіди запросили настоятеля Храму Святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія протоієрея отця Сергія, а також викладача Одеської духовної семінарії, доктора богослов’я протоієрея Дмитрія.

В ході бесіди говорили про причини здійснення суїцидів, про їх наслідки для близьких та рідних. Протоієрей Дмитрій розповів про гріх самогубства в якому неможливо покаятись, «…це гріх, який Ісус не може відпустити …», «… душу самогубці неможливо врятувати…».

Також не оминули алкоголізм та наркоманію, як причини звести рахунки з життям. Протоієрей Дмитрій наголосив, що в зоні ризику покінчити життя самогубством перебувають алкоголіки та наркомани.

Окремим питанням були поради щодо недопущення суїцидів та вчасної допомоги оточуючим, зокрема:

частіше відвідувати Храм Божий;
щоденно молитися – як засіб зцілити свою душу;
не замикатися на своїх проблемах, а ділитися, просити допомоги у їх вирішенні у друзів та рідних;
не бути байдужими до інших;
визначити цілі та мету в своєму житті – як внутрішній ресурс для боротьби із «недугом»;
в жодному разі не сумніватися в допомозі Господа Бога.

Виступ протоієрея Дмитрія не був суто формальним та декларативним, наводились приклади з життя, роз’яснювались історичні аспекти виникнення цього явища, проводились паралелі з літературними героями тощо.

Загалом зустріч була дуже продуктивною та цікавою, напевно кожний із присутніх в залі замислився про своє життя та визначив цілі, хоча б і короткострокові.