29
вер.

ІІ Першість Військової академії зі стрільби з автомата (вправа АК-3)

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 15274
  • Друк

ІІ Першість Військової академії зі стрільбиХроніка змагань.

24 вересня 2015 року у тирі академії з урочистого відкриття розпочалися довгоочікувані стрілецькі змагання. Збірні команди від кожного навчального курсу приготувалися до боротьби за перемогу та звання кращих стрільців сезону 2015-2016 навчального року.

Право підняти Державний прапор України було надано бронзовому призеру Чемпіонату Збройних Сил України зі стрільби з пістолету ПМ Євгену Щ. та чемпіону академії минулого року у вправі АК-3 – Георгію Б. Учасники змагань потужно заспівали Державний Гімн.

До учасників з привітанням звернувся керівник змагань - начальник кафедри ТОФП полковник Ігор Овчарук: «Шановні стрільці! Для організації цього заходу зроблено багато роботи та пройдений дуже складний шлях, але все підготовлено якісно та у встановлений термін. Бажаю, щоб у чесній боротьбі переміг найсильніший. Влучних вам пострілів та повних мішеней!».

Від суддівської бригади з промовою виступив головний суддя змагань Олег Б.: «Від імені всіх суддів я обіцяю, що ми будемо виконувати наші обов'язки на цих змаганнях з повною безпристрасністю, поважаючи правила, за якими вони проводяться, в істинно спортивному дусі».

Після інструктажу по вимогам безпеки перша зміна отримала боєприпаси та вийшла на лінію вогню. На вогневому рубежі зустрілися стрільці від 3-х команд факультету підготовки спеціалістів МТЗ і 2-х команд факультету підготовки спеціалістів РАО, а загальна кількість учасників першого дня змагань становила 25 чоловік.

Команда «Вогонь!» і пролунали перші постріли пробної серії. Після кожної серії група суддів лінії мішеней здійснює заміну та показує результат стрільцям.

Наступна серія - залікова стрільба з положення лежачи і одразу два курсанти показують дуже високий результат та відриваються від суперників: курсант Денис Л. (1-й курс ПС РАО) – 91 очко та курсант Сергій М. (3 курс ПС МТЗ) – 89 очок. Це значна перевага, але попереду ще стрільба з коліна та стоячи.

Стрільба першої зміни у розпалі, вболівальники ледь стримують емоції, але розуміють, що зайвий шум буде тільки заважати стрільцям.

Заступник головного судді – молодший сержант Іван Л.: «Займаюсь стрілецькім спортом 4 роки, маю досвід участі у змаганнях обласного рівня та Чемпіонату Збройних Сил України. Сьогодні працюю у суддівській бригаді. У нас надійна команда з 11 суддів і ми не тільки підготовлені спортсмени, але і принципові арбітри. Є судді лінії мішеней, судді-контролери, судді комісії визначення результатів. Дуже відповідальна роль у судді-інформатора Миколи Я., який відповідає за ведення електронної копії протоколу та виведення на екран інформації про стан командного та особистого заліку.

Нажаль це одне з останніх моїх змагань в академії, в наступному році я закінчую навчання, але стрілецький спорт назавжди увійшов у моє життя. Буду намагатися, за можливістю, тренуватися та приймати участь у змаганнях і далі. Починаючим спортсменам-стрільцям хочу побажати цікавих та якісних тренувань, вдалих виступів у змаганнях і ніколи не зупинятись на досягнутому».

Перша зміна «відстрілялась» і в лідери виходить команда 3-4 курсу факультету ПС МТЗ, але попереду ще 4 зміни стрільців, які повинні закріпити та наростити відрив. А як же інакше, якщо у команді виступають одні з найкращих стрільців академії – молодший сержант Олександр Д. та курсант Георгій Б. До речі, декілька днів тому молодший сержант Олександр Д. на тренуванні показав феноменальний результат у стрільбі лежачи – у серії з 10 пострілів він влучив 9 разів у «десятку», один раз у «дев’ятку» та вибив 99 очок. Його мішень вже займає гідне місце у куточку стрілецької слави кафедри ТОФП.

У другій зміні відмінний результат (91 очко) при стрільбі лежачи показав молодший сержант Сергій З., представник команди 2 та 5 курсу факультету ПС МТЗ.

ІІ Першість Військової академії зі стрільби Після другої зміни команда 3-4 курсу факультету ПС МТЗ закріплює відрив і вже майже на 100 очок випереджає суперників.

І ось на лінію вогню виходить 3-я зміна, у складі якої надія команди та факультету - молодший сержант Олександр Д. Уважно слідкують за Олександром його товариші по команді та командир підрозділу, а суперники з інших команд помітно нервують.

Лунає команда «Вогонь», починається пробна серія. Олександр оглядає пробну мішень і не приховує задоволення. Автомат до виконання вправи готовий, корегувати положення мушки не потрібно. Особиста зброя не підведе, все тепер залежить тільки від стрільця.

Постріл за пострілом іде перша серія і ось результат Олександра – 94 очка з положення лежачи - це кращий результат дня!

Невелика пауза, за яку судді замінюють мішені. Доречи, у них своє змагання - боротьба за найменший час заміни. Кращий результат поки що – 2 хвилини 20 секунд. За цей час необхідно швидко висунутись на відстань 100м, вірно замінити мішені, доповісти по радіозв’язку головному судді, та повернутись на вогневий рубіж. Таке завдання сьогодні вперше, але дуже якісно виконують курсанти 2-го курсу, які навчаються за спеціальністю «Фізичне виховання і спорт», вони отримують практику і від них також дуже сильно залежить загальний ритм змагання.

Наступна серія – стрільба з коліна. Минає 10 хвилин і ми бачимо результат Олександра – 91 очко. Це дуже серйозна заявка на перемогу. Все вирішіть стрільба стоячи. Олександр готується та за командою починає стрільбу.

Серію закінчено, починаються найдовші хвилини очікування результату. Судді приносять мішені і Олександр бачить один промах. В останній серії тільки 76 очок. Загальна сума – 261, результат високий, але міг бути набагато кращий. Дуже прикра шкода…

Після трьох змін в загальному заліку команда 3-4 курсу факультету ПС МТЗ продовжує лідирувати вже з відривом понад 200 очок.

Другі – команда 2 та 5 курсу факультету ПС МТЗ, треті – 1-й курс факультету ПС РАО.

На рубіж викликається 4-а зміна, у складі якої досвідчений стрілець, учасник чемпіонату Збройних Сил України - Микола Я. (5-й курс факультету ПС РАО) та вперше приймає участь у змаганнях зі стрільби з автомату курсант Анна К. (2 курс факультету ПС МТЗ).

Анна займається стрілецьким спортом майже рік і має високі результати на тренуваннях, але всім відомо, що під час змагань спортсмен має дуже велике психологічне навантаження, яке дуже впливає на результат.

Серія лежачи - Микола – 90, Анна – 95!
Серія з коліна – 90 та 94 відповідно, це дуже високі результати.
Серія стоячи – Микола 59 з двома промахами, Анна – 83!

Судді ретельно перевіряють мішені і оголошують результат: Микола – 238, Анна – 272 очки (І розряд).

Ще раз все перевіряється, сумнівів немає. У стрілецькому співтоваристві «народився» першорозрядник, точніше першорозрядниця. Щиро вітаємо!

Але змагання тривають. На старті 5-а, заключна зміна першого стрілецького дня. Майже вся увага прикута на курсанта Євгена Щ. (5-й курс факультету ПС РАО) та курсанта Георгія Б. (4-й курс факультету ПС МТЗ), які на минулих змаганнях неодноразово показували високий рівень стрільби.

Серія лежачи – Євген – 96 (рекорд дня), Георгій – 88.
Серія з коліна – 79 та 58 відповідно.
Серія стоячи – Євген – 71, Георгій – 80.
Загальний результат – 246 та 226.

Нажаль, на цей раз не вдалося чемпіону академії минулого року, курсанту Георгію Б. підтвердити свій високий статус та відстріляти на рівні з лідерами.

ІІ Першість Військової академії зі стрільби У перший день змагань кращі результат показали команди:

3-4 курс факультету ПС МТЗ - 1157 очок
2,5 курс ПС МТЗ – 1017;
1 курс ПС РАО – 943;
2-5 курс ПС РАО – 896;
1 курс ПС МТЗ – 777.

В особистому заліку:

Анна К. (2 курс факультету ПС МТЗ) - 272 – І розряд;
Олександр Д. (4 курс факультету ПС МТЗ – 261 – ІІ розряд;
Євген Щ. (5-й курс факультету ПС РАО) – 246 - ІІІ розряд.
Вітаємо переможців першого стрілецького дня та готуємось до наступного.

Далі буде…

Олексій Большов

Рейтинг
14 голосів