Першокурсники навчаються протидіяти бронетехніці Курсанти першого курсу Військової академії (м. Одеса), які в ході табірного збору проходять первинну військово-професійну підготовку на полігоні ЦЗНП військового вишу, на заняттях із боротьби з танками та іншими броньованими цілями противника штатними та нештатними засобами перевіряють власну психологічну готовність до продовження армійської кар’єри.

Згідно з умовами практичної вправи, майбутні офіцери, опановуючи ази військової майстерності, повинні двічі уразити гранатами бойову броньовану машину, яка проходить над їх окопом. Серед основних завдань даного заняття – не лише довести до курсантів основні способи протидії бронетехніці противника, а й надати їм можливість відчути реалії сучасного бою, набути упевненості у власних силах та спроможності перемогти переважаючого у силах та засобах ворога.

Примітно, що серед першокурсників на полігоні свою дорогу до офіцерських погон розпочали і близько двох десятків дівчат. За оцінками викладачів та офіцерів, на разі вони не поступаються юнакам ні в прагненні опанувати військову справу, ні у вправності, з якою чарівні першокурсниці вражають мішені на вогневих напрямках чи БМП під час «обкатки танками».

- Упродовж польового виходу наші курсанти повинні освоїти програму одиночної підготовки солдата – навчитись пересуванню полем бою, вибору місця для стрільби, опанувати матеріальну частину автомату Калашникова та виконання нормативів з вогневої підготовки, - розповів начальник табірного збору полковник Станіслав Чумак. – Для більшості з них це перше детальне знайомство з особливостями військової служби, тож під час збору кожен новобранець перш за все особисто оцінює, наскільки його сподівання співпадають з реаліями армійського повсякдення і чи готовий він присвятити цій справі своє подальше життя.

Першокурсники навчаються протидіяти бронетехніціЗагалом навчальною програмою передбачено на час табірного збору проведення з першокурсниками занять з тактичної, вогневої, розвідувальної, інженерної, фізичної підготовки, організації зв’язку, військової топографії, вивчення статутів та основ військової педагогіки та психології, тощо.

Полковник Станіслав Чумак зазначив, що під час занять адміністрацією збору та викладачами академії основні зусилля спрямовуються саме на практичне виконання нормативів за предметами навчання, засвоєння первинних навиків у тактичній та вогневій підготовці, передачу офіцерами курсантам особистого бойового досвіду, набутого як у миротворчих місіях, так і за час участі у антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

По завершенні курсу первинної військово-професійної підготовки новобранці академії складуть Військову присягу та продовжать навчання за обраними спеціальностями.

Фото Олександра Шепелєва,
Валентина Журавльова