16
лип.

Навчально-показові заняття на флагманському кораблі Військово-Морських Сил України фрегаті «Гетьман Сагайдачний»

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 14982
  • Друк

001Вперше з курсантами факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення були проведені навчально-показові заняття на флагманському кораблі Військово-Морських Сил України фрегаті «Гетьман Сагайдачний». Цей унікальний і корисний майстер-клас став можливим завдяки цілеспрямованій турботі начальника кафедри тилового забезпечення Військової академії (м Одеса) кандидата технічних наук підполковника Дениса Лісовенка і старшого викладача кафедри підполковника Геннадія Білоуса.

На цій кафедрі вже стало правилом, що викладачі–новатори завжди шукають і знаходять нові методи викладання. Після узгодження своїх сумісних дій з командуванням Військово-Морського Сил було дозволено провести свої зайняття з залученням штатних фахівців бойового корабля та офіцерів тилу Військово-Морських Сил. Для більш детального ознайомлення майбутніх офіцерів із специфікою матеріально-технічного забезпечення життєдіяльності екіпажу офіцери тилу ВМС: підполковники Ігор Башкіров, Віталій Матійко, майор Олександр Бобров разом із викладачами кафедри тилового забезпечення відпрацьовували з курсантами важливі питання за трьома спеціалізаціями: речового, продовольчого забезпечення, паливно- мастильними матеріалами.

Після того, як курсанти піднялись на корабель, були визначені три навчальні ділянки.

004На першому навчальному місці старший викладач кафедри підполковник Геннадій Білоус разом із капітаном третього рангу Віталієм Стасюком детально розповіли курсантам питання з речової служби по специфікації Військово-Морських Сил. Курсанти дізнались про штат помічника командира корабля по забезпеченню, документальне оформлення отримання речового майна від довольчого органу, порядок прання натільної та постільної білизни в портах іноземних держав та в порту приписки, порядок миття особового складу на кораблях, забезпечення речовим майном офіцерів, мічманів, матросів та старшин за контрактом, зберігання військових запасів речового майна на корабляхїх облік та освіження, розміщення особового складу на кораблях, організацію та порядок зберігання майна та особистих речей, та інші.

002На другому навчальному місці підполковник Ігор Башкіров розповів курсантам, які навчаються за спеціальністю продовольчого забезпечення питання по продовольчій службі по специфіці ВМС. Спочатку майбутніх офіцерів ознайомили із штатом (посадових осіб) і їх підпорядкування по продовольчому напрямку, а потім про документальне оформлення отримання продовольства від постачальників, порядок поповнення продовольством при заході в інші порти і порти іноземних держав, запас води і порядок поповнення її під час походів, наявність комплектів по нормам №№ 10, 11, 13 і порядок їх освіження, чи є дієтичне харчування (норма № 9) і порядок його організації, документи які ведуться на кораблі по продовольчій службі, порядок видачі атестатів на продовольство, технологічне обладнання камбузу, складання розкладки продуктів і особливості планування страв, порядок видачі продовольства камбузу для приготування їжі і випічки хліба, видача готової їжі і організація її приймання (офіцерами і матросами), порядок списання посуду і забезпечення посудом, організація хлібопечення, підготовка коків і хлібопекарів.

На третьому навчальному місці підполковник Віталій Матійко разом із капітаном третього рангу Андрієм Чорним розповіли про структуру та штат служби ПММ на кораблі, порядок заправки корабля в морі, та з причалу, порядок та документальне оформлення операцій забезпечення підрозділів на кораблі, порядок та організацію зберігання пального та ПММ і організацію контролю якості ПММ на кораблі.

Після розглядання питань теоретичної направленості, майбутні офіцери тилового забезпечення ознайомились із інфраструктурою корабля, побували: у кубриках, лазні, коморах по зберіганню продовольства та речового майна, кают-кампанії, на камбузі, у машинному відділенні, пральні для особового складу.

003Справжня несподівана зустріч відбулась у кают-кампанії, де зустрілись колишній випускник Одеського інституту Сухопутних військ факультету тилу 2000 року з помічником командира корабля по забезпеченню капітаном третього рангу Віталієм Стасюком і заступником начальника кафедри продовольчого забезпечення факультету тилу у минулому полковником запасу Григорієм Прокопенко. Після емоційних і вразливих спогадів Григорій Анатолійович зауважив, що одеська військова підготовка тилових фахівців найкраща.

По завершенню навчально-показових занять, підполковник Денис Лісовенко висловив щиру подяку від ТВО начальника Військової академії (м. Одеса) генерал-майора Олега Гуляка, начальника факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення полковника Олега Сухіна та особисто від себе командиру корабля капітану другого рангу Денису Іваніну і особовому складу за плідну співпрацю і вручив, на згадку, вимпел своєї кафедри, а курсанти– тиловики сфотографувались на палубі корабля.

005На фрегаті
 «Гетьман Сагайдачний»
був присутній
Леонід Єршов

 

Рейтинг
31 голосів