25
черв.

Вихованець одеської вищої військової школи – гордість Військової академії (м. Одеса) – Герой України

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 15048
  • Друк

 На ранковому шикуванні особового складу ТВО начальника Військової академії (м.Одеса) генерал-майор Олег Гуляк оголосив Указ Президента України № 546 від 20.06.2014 року.

Про присвоєння полковнику Сенюку Тарасу Михайловичу звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно) за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті територіальної цілісності і незалежності України, жертовне служіння Українському народові.

 Полковник Сенюк Тарас Михайлович закінчив Одеський інститут Сухопутних військ у 2001 році з золотою медаллю і був направлений у 95-ту окрему аеромобільну бригаду. Пройшов шлях від командира взводу до командира батальйону, зарекомендував себе як працьовитий і досвідченний офіцер, який неодноразово брав участь у багатьох миротворчих місіях, десятки разів сміливо дивився в очі смертельній небезпеці.

Його першим закордонним бойовим відрядження був Ірак (2003). Тоді цей офіцер перебував на посаді командира механізованого розвідувального взводу з дислокацією, в так званій точці «Форт», на самому кордоні з Іраном. Набагато складнішим завданням була служба на території колишньої Югославії, в Косово (2007). Саме там підлеглі Тараса Михайловича патрулювати неспокійні райони, супроводжувати миротворчі колони, чергувати на стаціонарних блокпостах. З численними нагородами та подяками від Об’єднаного командування контингенту миротворчих сил офіцер-десантник повернувся додому живим і здоровим.

 Полковник Сенюк Тарас Михайлович був нагороджений медалями: «Захиснику Вітчизни», «10 років Збройним Силам України», «15 років Збройним Силам України», «За сумлінну службу» III ступеня, за Іракську кампанію (США), почесним нагрудним знаком начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України «За досягнення у військовій службі» II ступеня, почесним нагрудним знаком командувача Сухопутних військ Збройних Сил України «За відмінну службу в аеромобільних військах Сухопутних військ Збройних Сил України», нагрудним знаком «15 років аеромобільним військам Сухопутних військ Збройних Сил України».

Але всі закордонні відрядження командира батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади були лише незначними епізодами у його військовому житті. Ніхто не міг собі уявити, що приймаючи участь у АТО, колона військовослужбовців-десантників, яка рухалась з міста Ізюму в район Слов'янська попаде в засідку і 34-річного полковника настигне куля і завдасть йому смертельного поранення.

Курсанти і офіцери Військової академії (м. Одеса) низько схиляють голову перед мужністю і хоробрістю героя, який вписав нову сторінку в історію одеських вищих навчальних закладів. У найближчому майбутньому його прізвище буде викарбовано у сквері «Курсантської доблесті і звитяги».

Рейтинг
28 голосів