04
бер.

Практичне заняття на кафедрі ракетно-артилерійського озброєння

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 14874
  • Друк

Практичне заняттяНа кафедрі ракетно-артилерійського озброєння, яку очолює полковник Станіслав Нікул, пройшло практичне заняття з навчальної дисципліни «Експлуатація ракетно-артилерійського озброєння» за другим розділом «Технічне обслуговування наземної артилерії» та п’ятою темою «Технічне обслуговування самохідних гармат». На шостому занятті курсанти п’ятого випускного курсу разом із старшим викладачем підполковником Олександром Бондаренком відпрацьовували технічне обслуговування 152 мм самохідної гаубиці 2С3М.

Практичне заняття проходило на трьох навчальних місцях, на яких розглядалися технічне обслуговування 152 мм СГ 2С3М, виявлення та усунення несправностей з використанням ЗІП та заходи безпеки при проведенні робіт. У навчальному класі лаборанти кафедри підготували необхідну технічну літературу, плакати тощо. Після прийняття рапорту і перевірки наявності курсантів, старший викладач провів опитування по попередньому занятті.

Практичне заняттяПри висвітленні основної частини підполковник Олександр Бондаренко звернув увагу на технічне обслуговування озброєння, тривалості його служби та готовності до використання.

На відповідне запитання викладача курсант Вадим Воржеінов змістовно розповів присутнім, що начальник служби РАО організовує та забезпечує технічне обслуговування, контролює технічний стан ракетно-артилерійського озброєння, що знаходиться на обліку в службі РАО, і вживає заходи по своєчасному технічному обслуговуванню його складових частин. Старший викладач залишився задоволеним відповіддю п’ятикурсника, а потім запропонував курсантам перейти до відпрацювання практичних завдань.

Молодший сержант Владислав Мілютін перед тим, як перевірити врівноважуючий механізм, висвітлив теоретичні питання щодо організації й забезпечення технічного обслуговування РАО.

Практичне заняттяКурсант Денис Федюкін на другому навчальному місці перевірив ланцюг живлення транспортера і суттєво доповнив теоретичну частину, що пов’язана з технічним обслуговуванням озброєння й контролем технічного стану, які проводяться на місцях зберігання озброєння.

Курсант Сергій Кондрачуков був задіяний до перевірки механізму дослідження гаубиці і зосередив свою теоретичну відповідь на проведенні технічного обслуговування озброєння безпосередньо на місці зберігання. Він підкреслив, що всі роботи у цьому напрямку виконуються екіпажем машини (розрахунком) під керівництвом командира підрозділу із залученням фахівців ремонтного підрозділу, які включаються до складу створюваних спеціалізованих бригад і постів.

Начальник тренувального комплексу капітан Володимир Йовва з курсантом Олександром Дмитрусем перевіряли пульт управління сотової боєукладки. П'ятикурсник чітко доповів про організацію технічного обслуговування в ремонтному підрозділі та додав, що крім всього розробляється план-графік технічного обслуговування й ремонту озброєння на місяць.

Практичне заняттяСпостерігаючи за діями курсантів старший викладач підполковник Володимир Бондаренко уважно стежив за дотриманням заходів безпеки при проведенні технічного обслуговування. Він час від часу нагадував курсантам, що при роботі з гаубицею й боєприпасами необхідно чітко знати й строго виконувати правила експлуатації й вимоги, які викладені в технічному описі і інструкціях. Офіцер впевнений у знаннях своїх підлеглих, які протягом навчального періоду добре вивчили матеріальну частину, правила експлуатації гаубиці й поводження з боєприпасами. Його вихованці чітко засвоїли, що бойова готовність гаубиці визначається справною роботою всіх механізмів, наявністю й надійним кріпленням всіх деталей і зборок, а також наявністю й справністю запасних частин, інструменту й приладь. Технічне обслуговування 152-мм СГ 2С3М і перевірка технічного стану гаубиці проходили за допомогою інструментів, приладів і устаткування під пильною увагою задіяних офіцерів.

Майбутні офіцери артилеристи молодший сержант Владислав Мілютін, курсанти Сергій Пушанка, Денис Федюкін, Сергій Кондрачуков, Василь Бучка, Олександр Дмитрусь, Вадим Воржеінов протягом шести годин практичних занять проводили загальний огляд гаубиці, звертали увагу на стан тертьових поверхонь і наявність змащення, прилягання торця гайки штока гальма відкоту до опорної поверхні кожуха люльки, кільцевий зазор між отвором у кожусі люльки й штоком гальма відкоту та інше. Після практичних занять старший викладач підполковник Володимир Бондаренко назвав серед кращих Сергія Пушанку та Сергія Кондрачукова.

Рейтинг
104 голосів