31
січ.

«Ділова гра»: активний метод моделювання занять сучасних логістичних систем

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини

Ділова граУ Військовій академії (м. Одеса) на кафедрі тилового забезпечення відбулась визначна подія вперше на практичних заняттях був запроваджений метод «Ділової гри», яку втілив у навчання начальник кафедри, кандидат технічних наук, підполковник Денис Лісовенко.

підполковник Денис ЛісовенкоУ свій час цей досвідчений офіцер, закінчив Одеський інститут Сухопутних військ, факультет тилу з відзнакою. Службу проходив на різноманітних посадах за фахом. Він також, закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом, навчався у ад’юнктурі, захистив кандидатську дисертацію, після чого працював на посаді викладача кафедри логістики, наукового співробітника НЦ БЗСВ. На сьогоднішній день підполковник Денис Лісовенко займає посаду начальника кафедри тилового забезпечення Військової академії (м. Одеса). Офіцер-новатор не зупиняється на досягнутому, у минулому році він успішно склав екзамени в Академію Внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх Справ України міста Харкова. Бути завжди першим і кращим – це життєвий принцип підполковника Дениса Лісовенка. Він його завжди постійно підтверджує і це не випадково, для цього у нього є всі підстави: активні методи навчання, ігрові методики засвоєння матеріалу та багато інших сучасних підходів до ліпшого засвоєння матеріалу курсантами.

Про новий підхід, який закріплює теоретичні знання здобуті у процесі лекційних і семінарських занять курсантами, розповіла працівник Збройних Сил України, завідувач навчальним кабінетом Віра Валецька. До речі, вона приймала активну участь у підготовці цієї «Ділової гри». Її кваліфікований викладацький рівень із соціально-політичних дисциплін і економічному маркетингу в минулому, допоміг начальнику кафедри правильно зорієнтуватись і прийняти правильне рішення щодо проведення такого експерименту. Віра Іванівна закінчила два університети з відзнаками і має багаторічний викладацький досвід з яким вона постійно щиро ділиться.

Ділова граВона розповіла про нові методи навчання, які дають змогу викладачам кафедри максимально наблизити навчальний процес до практичної діяльності і врахувати реалії сьогодення, приймати правильні рішення в умовах конфліктних ситуацій, відстоювати свої пропозиції, розвивати і отримувати позитивний результат за досить обмежений час. Активний метод моделювання реальної картини, спеціально створений для курсантів 1-го курсу, які навчаються за спеціалізацією «Продовольче забезпечення підрозділів (частин, з'єднань)», надав можливість "проробити" найрізноманітніші життєві ситуації, спрямовані на розв'язання конкретних проблем за короткий проміжок часу.

Характерно, що підполковник Денис Лісовенко вміло зацікавив першокурсників і запропонув їм розділились на дві групи, одна з яких представляла відомий український бренд «Торчин», друга – представників тилових структур військових частин.

Першу групу очолив курсант Михайло Дубовик, другу – курсант Дмитро Стеха. Їм було поставлено конкретне завдання  зробити повний аналіз і найти кращий шлях до розв'язання змодельованої викладачем проблеми, яка інколи виникає під час переговорів.

Ділова граПершокурсник курсант Михайло Дубовик добре зімітував діяльність представника компанії «Торчин» і зробив спробу, як найкраще продати даний товар, але він добре розумів, що перед ним поставлені жорсткі структурні правила і йому потрібно вести переговорний процес на високому інтелектуальному рівні. До речі, цей курсант підготував цікавий, змістовний, поглиблений реферат, який привернув увагу курсантів. Усі подальші домовленості між представниками другої сторони, які імітувати «покупців», також були переконливими. Курсант Дмитро Стеха вигідно зробив закупівлю даної продукції. Чотири години навчального часу мобілізували всіх присутніх, курсанти одержали досвід, знання, навички, вжились в образ названих вище представників. 

Після закінчення практичних занять підполковник Денис Лісовенко підвів підсумки. Він виважено і вірно оцінив роботу курсантів і знайшов правильну лінію поведінки, назвав тих, хто у повному обсязі набув навичок та вмінь діяти у нестандартних ситуаціях, краще зрозумів навчальний матеріал з дисципліни: «Військово-економічна логістика».

За підсумками проведення такої «Ділової гри» слід зробити висновок, що нестандартний підхід, який використовує на своїх заняттях підполковник Денис Лісовенко, щодо засвоєння пройдених раніше тем, потрібно взяти на озброєння молодим викладачам академії.

Леонід Єршов

Рейтинг
208 голосів