28
січ.

Офіцери та курсанти Військової академії віддали шану жертвам Холокосту

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 15056
  • Друк

Офіцери та курсанти Військової академії віддали шану жертвами ГолокостуКурсанти Військової академії (м. Одеса), які входять до складу Почесної варти, прийняли участь у покладанні квітів до монументу жертвам Холокосту у парку на вулиці Хворостіна міста-героя Одеси.

Заступник начальника академії з виховної роботи полковник Сергій Пальчик разом із представниками обласної та міської ради, військовослужбовцями Одеського гарнізону віддали шану жертвам нацизму.

Історична довідка

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 60/7, в якій постановила, що 27 січня буде щорічно відзначатися Міжнародний день пам'яті жертв Холокосту.

Ця дата була обрана тому, що саме в цей день у 1945 році Радянська армія звільнила найбільший нацистський табір смерті Освенцим-Біркенау (Польща). За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн. людей.

"Холокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеку, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість", - йдеться в резолюції ГА ООН. Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами - ще понад 90 держав.

З 1953 року Ізраїль присуджує людям, що укривали євреїв в роки Холокосту, почесне звання Праведника народів світу. На сьогоднішній день у світі налічується близько 15 тисяч праведників, в тому числі близько 3,5 тисяч громадян колишнього СРСР.

Рейтинг
125 голосів