Курсанти підкорюють схили гір Згідно навчальному плану, курсанти 2 і 4 курсів факультету високомобільних десантних військ та розвідки, які навчаються за спеціальністю «Фізичне виховання та спорт» з 14 по 28 січня перебували на військовій навчально-спортивній базі Міністерства Оборони України «Тисовець».

Про організацію і проведення цього важливого заходу нам розповів начальник кафедри теорії та організації фізичної підготовки, кандидат наук з фізичного виховання та спорту полковник Ігор Овчарук.

 У свій час цей досвідчений офіцер закінчив двічі Червонопрапорний інститут фізичної культури у місті Санкт-Петербурзі. За його плечима багато спортивних досягнень. Свій досвід і знання він передає майбутнім офіцерам.

Перед тим, як розпочати свою відповідь, полковник Ігор Овчарук висловив щиру вдячність Раднику Президента України Едуарду Матвійчуку, у минулому керівнику Одеської обласної державної адміністрації, який допоміг кафедрі придбати лижне екіпірування, а стосовно навчально - спортивної бази «Тисовець» зазначив, що вона знаходиться в горах українських Карпат у Львівській області. Раніше на місці нинішнього гірськолижного комплексу колись була розташована військова танкова частина.

До місця призначення курсанти добирались поїздом, а далі машиною. По дорозі курсанти спостерігали чудові ландшафти гори Тисовець. Південний спуск, за коментарем начальника кафедри, є найлегшим, довжина цієї траси близько 500 метрів. Вона цікава своїми перепадами для проходження на великій швидкості, а також зручна для новачків. Другий схил має довжину приблизно 650 м, а третій - 800 м. Також, є ще один схил, але безпосередньо перед базою «Тисовець», він легкий, прямий і найбільш підходить для підготовки курсантів.

 За серпантиновими дорогами, які ведуть вгору за перевалом, відкривається незабутня панорама долина в оточенні гір, яка вкрита стрункими смереками. Одним з головних надбань бази «Тисовець», яка розташована серед могутніх гір, вважається дивовижне, прозоре і цілюще повітря. Сніг випадає у кінці листопада і лежить до початку квітня. Прямо від житлових корпусів до гірськолижної траси протягнута канатна дорога довжиною 1,75 км, крім того, схил обладнаний 2-ма підйомниками по 850 м кожен.

Далі офіцер продовжив, що даний захід для нашого вищого військового навчального закладу є традиційним і курсанти академії приймають в ньому участь щорічно. Наші викладачі, які задіяні у цих практичних заняттях, приділяють велику увагу всебічній підготовці майбутніх фахівців фізичної підготовки. Особливо ці заняття важливі у контексті вимог Міністра оборони України та начальника Генерального штабу Збройних Сил України, щодо впровадження стандартів підготовки військових фахівців, де вміле володіння лижами виділено окремим стандартом для всіх військових спеціальностей.

У програмі нашої кафедри, оволодіння курсантами основами гірськолижної підготовки, виділено багато навчальних годин. За період перебування курсантами на навчальноспортивній базі «Тисовець» пройшли змагання з лижного спорту. Викладач кафедри підполковник Дмитро Полозенко – майстер спорту України міжнародного класу, заслужений тренер України, прийняв активну участь у проведені лижної гонки на 10 км. Курсанти 2-го курсу Іван Руденко, Олександр Рибак і курсант 4-го курсу Віктор Стасюк визначені кращими.