23
січ.

День Соборності та Свободи України у Військовій академії – формування спільної думки на історичну подію через призму сучасності

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини

Круглий стілУ Військовій академії відбувся «Круглий стіл» за темою: «День Соборності та Свободи України». Це засідання пройшло у читальній залі бібліотеки академії. Всі учасники з великим бажанням і гарним настроєм включились у цікаву розмову. Перед початком виступів і обговоренням ведуча «Круглого столу» старший офіцер відділу виховної роботи, капітан Лариса Якобчук представила всіх учасників і ознайомила з порядком роботи. Курсанти четвертого курсу факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення Олександр Хейлик, Олег Гнатишин, курсанти другого курсу факультету високомобільних десантних військ та розвідки Богдан Пржегалінський, Олексій Чушкін, офіцери відділу виховної роботи майор Валентин Висоцький, капітани Лариса Якобчук і Ольга Богуш були єдині у досягненні поставленої цілі.

Круглий стілЯк далі відмітила Лариса Якобчук, що метою нашого спілкування повинно стати формування спільної думки на історичну подію через призму сучасностіі розуміння всіма присутніми теми для обговорювання. За потребою необхідно знайти компроміси, надати один одному розумні поради, і навіть, можливо хтось сьогодні, змінить свої деякі погляди та думки. Саме такий підхід допоможе нам визначити стратегію нашого ділового спілкування.

З метою формування й підтримки позитивної громадської думки, досягнення бажаних результатів курсанти разом із офіцерами розпочали обговорювати заявлену тему. Ділове спілкування, за словами старшого офіцера відділу виховної роботи, майора Валентина Висоцького, є однією із форм, спрямованих на формування високої курсантської культури. Офіцер-вихователь проінформував, що 30 грудня 2011 року Президент України Віктор Янукович видав указ, яким скасував указ президента Віктора Ющенка 2005 року про встановлення Дня Свободи 22 листопада (присвяченого подіям Помаранчевої революції), та указ президента Леоніда Кучми 1999 року про встановлення Дня соборності України 22 січня, водночас з оголошенням 22 січня Днем Соборності та Свободи України. Від того часу офіційно 22 січня в Україні відзначають саме День Соборності та Свободи України.

Тема й питання, які обговорювались на засіданні «Круглого столу», були визначені і оголошені офіцером - пропагандистом відділу виховної роботи капітаном Ольгою Богуш заздалегідь. Це дало можливість всім учасникам зустрічі добре підготуватись до обговорення і загального висвітлення.

Круглий стілКурсант Олег Гнатишин – відмінник навчання, лауреат багатьох мовно-літературних конкурсів імені Тараса Шевченка та Петра Яцика, підготував цікавий історичний матеріал про історичний факт Соборності та Свободи України. Його виступ і наведені приклади зробили засідання цікавим, активним і результативним. Ось що він сказав на початку «Круглого столу»: «Цей день для українців має історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довговічного процесу її формування. 22 січня – особливий день. Це один з днів народження нашої державності. Сьогоднішня Україна потребує від своїх мешканців громадської мужності і самовіддачі. Бути українцем, громадянином України це на сам перед, усвідомлювати і відчувати свою відповідальність перед країною, сприймати свою Батьківщину, як одну з найголовніших святинь власного життя, переживати за неї, вірити в неї. Незважаючи на труднощі, ми майбутні офіцери, повинні приймати активну участь у будівництві нашої держави і Збройних Сил України. Тільки така громадянська позиція допоможе нашому суспільству просуватись далі у майбутнє».

Круглий стілЦікавим і переконливим був виступ відмінника навчання курсанта четвертого курсу Олександра Хейлика. Він мав свою особисту думку щодо висвітлення хвилюючих запитань сьогодення. У обговоренні активну участь прийняли курсанти: Богдан Пржегалінський, Олексій Чушкін, саме вони задавали присутнім складні і в той же час важливі запитання на які виважено і впевнено відповідав старший офіцер відділу виховної роботи майор Валентин Висоцький. Після завершення «Круглого столу» він подякував всім учасникам зустрічі і запропонував сфотографуватись на згадку.

У рамках проведення у Військовій академії заходу з нагоди відзначення дня Соборності та Свободи України в Георгіївській залі пройшли зустрічі з викладачами кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін підполковником Андрієм Королюком і працівником ЗСУ Василем Дяченком. Вони підготували і прочитали цікаві лекції про цей день в історії України. Курсанти з цікавістю сприйняли їх власні думки і погляди щодо висвітлення цієї важливої теми. 

Леонід Єршов

Рейтинг
187 голосів