12
груд.

Видовищний феєричний концерт оркестру Військової академії у Одеській обласній філармонії

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини

001Напередодні Дня Сухопутних військ України, який відзначається щорічно 12 грудня, у Одеській обласній філармонії, що належить до числа кращих концертних організацій України, за сприяння ТВО начальника Військової академії (м. Одеса) генерал-майора Олега Гуляка для військовослужбовців Одеського гарнізону та членів їх сімей, ветеранів Великої Вітчизняної війни і Збройних Сил, а також для одеситів і гостей міста-героя Одеси відбувся видовищний феєричний концерт.

Концертна зала Одеської обласної філармонії розміщується в одній з найкрасивіших будівель міста, яка побудована в 1898 році для купецької біржі. Фасад будинку виходить на вулиці Пушкінську та Буніна і облицьований кольоровими теракотовими плитками. Вікна декоровані витими колонами каррарського мармуру та яскравими вітражами. Головний вхід виконаний у вигляді глибокої лоджії висотою 21 метр. Всередині лоджії – біломармурові сходи, що ведуть до вестибюля головної зали. З боків сходи колони увінчані кулями з кольорового скла з внутрішнім підсвічуванням. Над входом перекриття у формі небесного сплетіння, прикрашеного 12 знаками Зодіаку.

Велику концертну залу на понад 1000 місць вважають унікальною за мистецьким оздобленням і акустичними властивостями. Її прикрашають картини пензля петербурзького художника М. Каразіна та флорентійського художника Кассіолі зі сценами торгівлі народів на різних етапах розвитку людства. По красі та акустичним якостям Велика зала не має собі рівних у Європі. Тут виступали видатні музиканти свого часу: Е. Гілельс, Д. Ойстрах, М. Ростропович, Л. Коган та багато інших.

002Перед початком цього відповідального заходу диригент Військового оркестру академії майор Любомир Сукенник мав розмову з представниками громадських організацій і інтелігенцією міста. У короткій розмові він надав інформацію щодо діяльності свого творчого колективу.

- Музика нашого Військового оркестру є невід’ємною частиною історії і традицій української землі. Оркестр академії підвищує моральний дух, не тільки слухачів, але бере участь у суспільних заходах, які проводяться у місті Одесі, відіграє важливу роль у збереженні традицій урочистих ритуалів сучасності. Оркестр Військової академії є “візитною карткою” міста-героя Одеси. Колектив оркестру виконує музичні твори різного жанру: від класики до джазу, від старовинної до сучасної музики, але основа репертуару пісні та марші, через які передається подих Південної Пальміри. Сьогодні творчі колективи, які входять до складу оркестру Військової академії, а це ВІА «Віват, Академія», Джаз-оркестр, балетна група, брас-квінтет «Волна», камерний квінтет дерев’яних духових інструментів, диксиленд, спрямовують свою майстерність на військово-патріотичне і культурне виховання військовослужбовців Військової академії і членів їх сімей.

Цікава розмова була перервана дзвінком, який запрошував всіх до зали. І ось, на сцені колектив оркестру Військової академії (м. Одеса). Ведучі вечора Ольга Полуніна і Олександр Нестеренко оголошують перший музичний твір чеського композитора Ярослава Чипа «Створення Світу».  Це сюжет з Біблії з Книги Буття про створення Богом світу на протязі шести днів, а на сьомий день Бог відпочивав. Серйозний музичний твір надихав поетів, музикантів, художників в усі часи, і початок ХХІ - го століття - не виключення. Сюїта «Створення світу» Ярослава Чипа складається із семи розділів, кожен з яких відповідає дням Створення Світу.

Під бурхливі оплески залу із викриками «браво» ведучі оголошують наступні музичні твори. –Луїджі Ардіті – італійський диригент і композитор другої половини ХІХ століття. Найбільшої слави він здобув, як диригент. Ардіті працював у найкращих театрах Європи і Сполучених Штатів. Із творів, які він створив як композитор, найбільшу популярність здобув твір, жанр якого сам Ардіті визначив як «вальс-пісня».

Наступний твір був присвячений пам'яті відомому музиканту, педагогу, справжньому одеситу, людині, яка віддала все своє життя вихованню музикантів – Віктору Федоровичу Готчіву. Борис Школовий, «Елегія». Цей твір був присвячений своєму педагогу. Його виконав соліст оркестру В’ячеслав Кукоїн. Вихідну арію Сільви виконала солістка оркестру Алла Гавриліна. На сцену запрошують соліста Військового оркестру Віктора Мельника, який виконав музичний твір «Травіата».

Ведучі вечора пригадали присутнім, що вони все ж таки в Одесі. А Одеса – це не тільки сонце, море і найгарніші дівчата. Одеса – це гумор, це Привоз, Молдованка, Фонтан, вулиця Дерибасівська. І звичайно ж, все це водночас - колоритна одеська музика. Павло Струк, «Винегрет по-одеські».

Після невеличкої паузи, ведучі традиційно вшанували тих, хто віддав свої життя заради нашого сьогодення і майбутнього нашої Батьківщини. Пам’ять про них живе у наших серцях, та у наших піснях. «Від героїв минулого часу» виконав соліст оркестру Денис Мирошниченко.

Найліричніші почуття виражені в мелодіях пісень Володимира Івасюка, і вони не втрачають сьогодні своєї актуальності, а з кожним роком стають тільки популярнішими. Солісти оркестру – Ольга Богатиренко, Денис Мирошниченко, Олексій Гавриляк і Олександр Нестеренко виконали композицію на теми пісень Володимира Івасюка. Після цього оркестр виконав музичну композицію Римського Корсакова «Політ джмеля». Присутні відчули, що колектив оркестру виконує музику всіх епох і жанрів, і відразу їм було запропоновано декілька джазових композицій. Їх виконала фіналістка проектів Х-фактор і Голос країни-3 - солістка оркестру Військової академії Ольга Богатиренко.

По завершенню концерту ведучі Ольга Полуніна і Олександр Нестеренко бажали всім присутнім, щоб у їх очах завжди віддзеркалювалось синє мирне небо нашої Батьківщини, міцного здоров’я, оптимізму понад усе, терпіння і душевного спокою, злагоди, добробуту у ваших оселях та у великому домі, який ми захищаємо і що зветься - Україна.

Рейтинг
131 голосів