Армспорт набирає популярності серед курсантівУ Військовій академії (м. Одеса) пройшли змагання з армспорту. На ранковому шикуванні генерал-майор Олег Гуляк вручив нагороди переможцям.

У своєму вступному слові на відкритті першості академії начальник кафедри теорії та організації фізичної підготовки полковник Ігор Овчарук зазначив, що боротьбі на руках уже понад 2000 років, а армспорт, як вид спорту в теперішній час набирає все більшої популярності, в тому числі і серед курсантів нашого вищого навчального закладу.

Цей вид спортивного єдиноборства став дуже популярним і в академії, коли курсанти змагаються між собою і їх однойменні руки ставляться на тверду, рівну поверхню (як правило, стіл) і долоні зчіплюються в замок. Завданням кожного із них, які допущені до змагань, є притиснення руки супротивника до поверхні спеціального валика на столі.

Перед початком вболівальники разом із учасниками переглянули цікавий відеоролик, який розповідав про основні події в армспорті. У 1960-ті роки в Петалумі, штату Каліфорнія пройшов перший чемпіонат світу з ристрестлінгу - так назвали цю боротьбу (від англ. дослівно - «боротьба зап’ястками». Завдяки регулярним перемогам на чемпіонатах світу та Європи українським спортсменам вдалось поступово закріпити багато лідируючих місць в цьому виді спорту. На встановленому серед зали екрані всі побачили відомих українських рукоборців: Дмитра Безкоровайного - десятикратного чемпіона світу, Рустама Бабаєва, Андрія Пушкаря - десятиразового чемпіона світу, дванадцятикратного чемпіона Європи - Тараса Івакіна, Олексія Семеренко, Євгена Прудника, Артема Тайнова, Олега Жоха - дворазового чемпіона світу, Сергія Токарєва - чемпіона світу, дворазового чемпіона Європи та інших.

Ось до столу підходять двоє суперників, один із них намагається сильно впертись однією ногою до ближньої від себе стійки столу, а другий, вибирає іншу тактику, він - впирається ногою у дальню, це не викликає ні у кого заперечень.

Лунає довгоочікувана команда: «Реді! Гоу!». Декілька секунд, і лунає команда рефері «Стоп!», протиборство зупиняєтьтся. Перемога дістається курсанту, який перший зіткнув кисть свого суперника з валиком.

Спостерігаємо далі, за столом стоять два курсанти, із різних факультетів, вони дуже добре підготувались до поєдинку, але з першого разу у них трапився розрив під час старту, рефері приймає рішення зв'язати їхні кисті рук спеціальним ременем. Після невеличкої перерви він подає повторну команду.

Присутні у залі вболівальники, уважно спостерігають за розвитком змагань, вони помічають, що один із курсантів порушує правила – він навмисно розриває захоплення в некритичному для себе становищі, за що рефері оголошує йому попередження.

За столом інша пара суперників, цікаво, як розпочнуть свій поєдинок ці кремезні хлопці? Курсант вагової категорії до 90 кг порушує правила в критичному для себе становищі, йому рефері відразу зараховує поразку.

Армспорт набирає популярності серед курсантівСуддя-інформатор невтомно коментує що відбувається біля столу, він відмічає, що один із курсантів щойно допустив порушення правил - навмисно відхилив руку від вертикалі на 45 градусів, що могло призвести до травмування спортсмена. Продовжуючи далі, він нагадує учасникам про інші правила, які інколи вони порушують: - невиконання команд рефері, передчасний старт, відрив або зісковзування ліктя від підлокітника, перетинання середньої лінії столу головою, плечима, дотик головою або плечем свого передпліччя або захоплення рук, умисний розрив захоплення та інше.

На перший погляд, простота рухів створює у багатьох учасників ілюзію доступності цього виду спорту. Після кожного поєдинку у учасників змагань частота серцевих скорочень досягає 200 ударів, тому слід пам’ятати, що армспорт є одним із травмонебезпечних видів змагань, де навантаження на ліктьові і плечові суглоби, зв'язки, кістки передпліччя і плечі дуже значні.

Змагання з армспорту пройшли у повній відповідності до правил. За рішенням суддівської колегії на цей турнір були допущені тільки ті, хто був у спортивному одязі, а кисті їх рук були оголені і не використовувались бинти, пов'язки на зап'ястях.

Під час стартових позицій, рефері змагань, старший викладач кафедри бойового застосування озброєння та військової техніки підполковник Микола Набока, пильно слідкував за дотриманням правил змагань: правильністю захоплення рук, зайнятої позиції учасниками за положенням ліктів.

У ході курсантських поєдинків рефері миттєво розрізняє фази стартових позицій, добре знає всі тонкощі техніки боротьби, такі як – боротьба технікою «Верхи» - виведення атакуючим захоплення кистьовим рухом до себе з пронацією, «Поштовхом» - по команді рефері атакуючий різко акцентованим рухом згинає своє зап'ястя і своєю рукою штовхає прямо кисть атакуючого, «Крюк» - атакуючий, силою згинаючи кисть противника, отримує перевагу і притягує її до себе. На цьому набір технічних прийомів не закінчується, а тим хто зацікавиться цим видом спорту серйозніше, на кафедрі теорії та організації фізичної підготовки є навчально-методична література, яка присвячена армспорту, підготовлена і видана у 2013 році начальником кафедри полковником Ігорем Овчаруком.

РЕЗУЛЬТАТИ ЗМАГАНЬ: