Показове заняття доцента кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Анатолія ЄфіменкаНа кафедрі гуманітарних та соціально-економічних дисциплін, яку очолює доцент, кандидат педагогічних наук, полковник Едуард Сарафанюк, пройшло показове заняття за темою: "Система управління. Органи управління військової частини", яке підготував доцент, кандидат військових наук, полковник запасу, працівник Збройних Сил України Анатолій Єфіменко.

У викладацькому багажу цього досвідченого фахівця безліч різноманітних наукових робіт, монографій, статей і досліджень. Понад двадцять років він невтомно працює у системі вищої військової науки і охоче передає свій досвід.

На показовому занятті були присутні: начальник кафедри автомобільної техніки полковник Олександр Лисий, заступник начальника факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення з навчальної роботи підполковник Олександр Кременчук, начальник кафедри тилового забезпечення підполковник Денис Лісовенко, викладачі кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін підполковники Андрій Королюк, Володимир Луханін, старший викладач Ірина Саєнко, викладачі Оксана Тарасенко, Василь Дяченка та інші.

Анатолій Єфіменеко спочатку ознайомив своїх колег з основними поглядами щодо висвітлення теми. Лекція тривала протягом дев’яносто хвилин. На своїх заняттях досвідчений викладач завжди використовує два екрани, щоб його слухачі водночас спостерігали не тільки за слайдами і графіками, але й за текстовим матеріалом. Такий підхід до висвітлення теми дає можливість робити слухачам у своїх зошитах необхідні записи, малювати графіки тощо. Вміле використання технічних засобів і методичних вказівок, чітко пов'язується з основною ідеєю і метою заняття. Свій особистий вільний стиль викладення матеріалу, кожне теоретичне обґрунтовне висловлювання, короткі, чіткі, насичені, глибоким змістом слова з перших хвилин зацікавлюють присутніх. До своїх слухачів викладач неодноразово звертався з живим словом, дотримуючись високої культури мови, не використовуючи текст конспекту.

Заступник начальника академії з навчальної роботи, кандидат педагогічних наук, полковник Олег Маслій залишився задоволеним проведенням заняття викладачем кафедри і висловив слова вдячності у присутності його колег за його педагогічні здібності та вміння.

Хочеться зазначити, що такі показові заняття допомагають молодим викладачам скоріше опановути педагогічну майстерність.