Перший день зборуРозвиток співпраці між народами, що внесли вклад до Великої Перемоги, виховання патріотизму і дружби між молоддю різних країн, зміцнення міжнародних зв'язків з народами колишнього Радянського Союзу та згідно Указу Президента України Віктора Януковича «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-річчя визволення України від фашистських загарбників та 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р.» у дитячому центрі «Молода гвардія» відбувся Міжнародний молодіжний воєнно-патріотичний збір “Союз-2013 – Спадкоємці Перемоги”, що був організований головою Всеукраїнського Союзу громадських об’єднань учасників бойових дій, ветеранів військової служби та правоохоронних органів «Всеукраїнський Союз», співголовою Організаційного комітету по підготовці та проведенню цього Збору генерал-полковником Володимиром Палієм.

Командування Збройних Сил України, начальник Одеського гарнізону генерал-майор Анатолій Сиротенко, ТВО начальника Військової академії генерал-майор Олег Гуляк з розумінням віднеслися до надання вагомої допомоги в організації і проведенні цього важливого заходу.

У перший день Збору всіх учасників привітали: голова Одеської обласної держадміністрації Едуард Матвійчук, співголова оргкомітету “Союз-2013 - Спадкоємці Перемоги” від Російської Федерації Олег Баканач, Герой Російської Федерації та Киргизької Республіки льотчик-космонавт Саліжан Шаріпов, директор Українського дитячого центру “Молода гвардія” Едуард Лебединський, ветерани Великої Вітчизняної війни та інші поважні гості, які висловили впевненість, що цьогорічний Збір стане ще однією яскравою сторінкою на шляху до зміцнення міжнародного партнерства та дружби між народами колишнього СРСР – переможцями фашизму!

Перед присутніми на трибуні дитячого центру «Молода гвардія» пройшла рота Почесної Варти, сформована виключно із курсантів Військової академії на чолі з капітаном Володимиром Пуркачем. Присутній на цьому заході ТВО начальника генерал-майор Олег Гуляк залишився задоволеним гарним стройовим вишколом своїх підлеглих. Крім того, начальник вишу висловив впевненість, що його вихованці допоможуть школярам віком від 12-ти до 17-ти років з України, Росії, Білорусі, Вірменії, Латвії, Литви, Естонії, Молдови, Придністров’я, Казахстану та Киргизстану у змаганнях на визначення найсильніших. Вони разом із учасниками цього заходу виконуватимуть вправи стрільб з пневматичної зброї, будуть відстоювати своє право бути першими у спортивному фехтуванні на багнетах, здійснювати забіги з кросу, займались пейнтболом, метати ножі, веслувати на ялах. “Спадкоємці Перемоги” разом із курсантами приймуть участь у цікавих за своїм змістом військово-тактичних та дипломатичних іграх, історичних вікторинах, познайомляться з навчальними закладами, культурними і архітектурними пам’ятками міста-героя Одеси».

Організатори, гості Міжнародного молодіжного воєнно-патріотичного збору “Союз-2013 – Спадкоємці Перемоги” впевнені, що головна мета цього феєричного заходу буде досягнута в повному обсязі і після свого повернення додому учасники гри будуть згадувати незабутні дні проведенні зі своїми однолітками з різних країн колишнього Радянського Союзу, у місті-герої Одесі.