01
вер.

На вірність Батьківщині!

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини

На вірність Українському народові!31 серпня перед головним корпусом Військової академії (м. Одеса) було надзвичайно багатолюдно: схвильовані батьки, бабусі і дідусі, друзі і кохані — всі вони з нетерпінням чекали початку урочистого заходу — складання курсантами першого курсу Військової присяги на вірність Українському народові!

Церемонія прийняття Військової присяги проходила в обстановці особливого інтересу з боку представників міської та обласної влади і керівництва Міністерства оборони України. Більше ста п’ятдесяти курсантів, що поступили цього року на перший курс вищого військового навчального закладу сьогодні присягнули Україні і її народові у вірності і честі.

На трибуні були присутні шановні гості: депутат Верховної Ради, член комітету Верховної ради України з питань національної безпеки і оборони Сергій Гриневецький, командувач Південного оперативного командування генерал-майор Анатолій Сиротенко, ТВО начальника Військової академії генерал-майор Олег Гуляк, директор департаменту оборонної роботи цивільної оборони, взаємодії з правоохоронними органами та Міністерства надзвичайних ситуацій Одеської міської ради Зубов Григорій Іванович, мати курсанта 1-го курсу — Шагова Ольга Володимирівна, ветерани Збройних Сил генерал-полковник Сергій Чернілевський, генерал-майори Павло Абросімов, Віктор Затонський та інші.

Традиційно на вірну службу курсантів благословив настоятель храму Святих Рівноапостольних Кирила па Мефодія отець Сергій, який побажав майбутнім офіцерам твердості характеру і сили духу.

У свою чергу колишній курсант Одеського вищого загальновійськового Червонопрапорного командного училища, генерал-полковник Сергій Чернілевський завірив присутніх, що військова освіта в нашій країні відроджується і набуває престижу. Про це свідчить той факт, що молоді люди сьогодні вже прагнуть поступити до Військової академії. До речі, у цьому році пройшов перший набір на факультет високомобільних десантних військ та розвідки.

Вчорашні школярі і студенти, зі зброєю в руках, твердо карбуючи крок, проходять до місця складання Військової присяги. По їх суворих і зосереджених обличчях можна прочитати, як нелегко їм зберігати спокій перед строкатим натовпом родичів і друзів.

З напутнім словом перед складанням Військової присяги виступив начальник Військової академії генерал-майор Олег Гуляк. Він відзначив, що у всі часи готовність і здатність захистити свій будинок, свою сім'ю і свою Батьківщину розглядалися в народі як вищий прояв патріотичного боргу воїном і громадянином.

— Приймаючи Військову присягу перед обличчям своїх товаришів, перед рідними і близькими, кожен з курсантів публічно підтверджує свою готовність і прагнення чесно виконати військовий обов’язок, вчитися військовій справі, — сказав на закінчення начальник Військової академії.

— Товариші курсанти, будьте патріотами своєї країни, свято бережіть високу честь захисника Батьківщини, будьте прикладом у всьому, точно виконуйте вимоги статутів і накази командирів, будьте вірні традиціям Збройних Сил України!

Складання Військової присяги стало першою віхою на тому важкому терені, який вибрали для себе курсанти. З деякими з них я мав розмову. Курсант Дмитро Шевчук народився в місті Білгород-Дністровському, після закінчення школи поступив до Одеського ліцею з посиленою фізичною підготовкою. — Мені дуже подобається вибрана мною професія — захист Вітчизни, — сказав Дмитро.

Курсант Олександр Куріпка у минулому був солдатом строкової служби у Військовій академії. Олександр під час своєї служби активно займався фізичною підготовкою і дуже пишається тим, що вчитиметься у Військової академії на факультеті підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення.

— Я радий тому, що мені вдалося поступити до академії, — зізнався Олександр. — Думаю, в майбутньому отримані мною знання згодяться моїй країні.

Один з тих, хто поступив у Військову академію Дмитро Каргін, який тільки що вступив до Військової академії і вже увійшов до складу кращих спортсменів вишу – він є семикратним Чемпіоном України, чемпіоном світу з універсального бою.

Мати одного з курсантів — Ольга Володимирівна Шагова від імені батьків сказала проникливі і підбадьорюючі слова, від яких у багатьох гостей і учасників цього урочистого заходу навернулися на очах сльози.

— За минулий місяць ви стали абсолютно іншими, наші дорогі діти, — сказала вона, ледве стримуючи емоції.— Ми пишаємося вами. Адже ви вибрали справжню, найпочеснішу для нашої Батьківщини професію — її захисника. Саме вам належить захищати нас — ваших батьків. З честю і гідністю відстоюйте інтереси країни і українського народу. Головне ваше завдання зараз — освоїти свою професію повною мірою. Твердо і невідступно йти до поставленої мети, виховати в собі силу волі й духу!

Присяга курсантами прийнята. Після команди начальника Військової академії курсанти поспілкувались з батьками, близькими і друзями. Все змішалося в світлих і одночасно сумних емоціях. На очах у когось з курсантів виступили сльози. Розставання з рідними — випробування не з легких на перших порах.

Рідні курсанта Михайла Дубовика дуже пишаються своїм сином — Михайло сам приймає всі рішення і виконує їх. Він вже змужнів і повний ентузіазму продовжувати славні традиції офіцерської династії своєї родини. Близькі люди побажали йому успіхів у навчанні і в подальшій службі!

Для гостей і рідних курсанти старших курсів продемонстрували навички гірської підготовки, виконання тактичних дій і володіння прийомами рукопашного бою, техніку прийомів бойового самбо, показали елементи універсального бою, силове жонглювання. Рота почесної варти Військової академії виконала стройові прийоми зі зброєю. Яскравий, запальний український гопак подарувала всім гостям балетна група Військового оркестру, а для присутніх ветеранів Збройних Сил України, солісти військового оркестру виконали їх курсантську пісню.

Після закінчення урочистого ритуалу і святкової шоу-програми ветерани поклали квіти до Cкверу «Курсантської пам’яті та звитяги». До уваги присутніх були відчинені двері музею і храму Святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія академії.

Осіннє золото, що так несподівано розсипалося по кронах дерев довкола Військової академії, стало символом тих майбутніх золотих офіцерських погон, які ляжуть на плечі цих курсантів після чотирьох років навчання. І погони ці будуть не лише честю, але і нелегкою ношею відповідальності за майбутнє країни.

Ще фото... >>

І ще більше фото... >>

Рейтинг
107 голосів