Військова академія (м. Одеса) гідно відзначила 1025 річчя Хрещення РусіУ приміщенні бібліотеки Військовій академії (м. Одеса) пройшла бесіда на тему: «1025 років Хрещення Русі».

Заступник начальника курсу з виховної роботи капітан Сергій Небесний виступив перед курсантами третього курсу факультету високомобільних десантних військ та розвідки з цікавою інформацією з нагоди цього великого християнського свята.

Офіцер-вихователь у своїй промові наголосив, що Християнство є однією з найпоширеніших релігій світу. Це друга за часом виникнення (після буддизму) світова релігія, яка охоплює три головні напрями — православ’я, католицизм, протестантизм.

Зацікавленість присутніх викликала та частина доповіді, яка стосувалась України. Продовжуючи далі офіцер відмітив, що першою відомою спробою офіційної християнізації вважається «Аскольдове хрещення»: у 860 р. Аскольд, перший з київських князів, прийняв нову віру. В 955 р. відбулося хрещення київської княгині Ольги, також із зовнішньополітичних розрахунків на зміцнення династійних контактів з Візантією. Тоді ж з’явилися перші християнські храми в Києві. Відомий факт, що княгиня Ольга звернулася в 959 р. до імператора Західної Римської імперії Оттона І, щоб він прислав єпископа, та згодом відмовилася від опіки римської церкви. Нарешті, з 988 р., за князя Володимира, почався найпотужніший етап державної християнізації («хрещення») Русі. Хрещення киян, за літописом, відбувалося 988 р. в Києві на р. Почайні, притоці Дніпра. Відтоді почалося хрещення людей в інших містах і селах Русі.

Бібліотекар академії Інна Солошенко користуючись нагодою підготувала книжкову виставку і ознайомила курсантів десантників з новими надходженнями літератури та публікаціями стосовно цього свята.

На кафедрі гуманітарних та соціально-економічних дисциплін викладач підполковник Володимир Луханін перед початком своїх занять провів інформування про святкування 1025 річниці Хрещення Київської Русі в Україні.

У церкві Святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія отець Сергій провів обряд літургії. Згадуючи минуле він відмітив, що Хрещення сприяло об’єднанню Русі в єдину феодальну державу, дало поштовх розвиткові економіки, освіти, духовності й культури.