06
черв.

Лекція «Миротворча діяльність Сухопутних військ Збройних Сил України»

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини

Лекція «Миротворча діяльність Сухопутних військ Збройних Сил України» У Військовій академії (м. Одеса) ТВО начальника управління військового співробітництва та миротворчих операцій Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Іван Єгоров прочитав лекцію «Миротворча діяльність Сухопутних військ Збройних Сил України».

Він відмітив, що незважаючи на те, що Збройні Сили України порівняно молоді за віком, вони мають досить насичений досвід у миротворчій діяльності. Історія миротворчої діяльності ЗС України бере свій початок з липня 1992 року, коли українські військові підрозділи були вперше направлені для участі у Миротворчих Силах ООН на теренах колишньої Югославії. За 20 років участі у миротворчих операціях більш ніж 45 000 військовослужбовців Сухопутних військ Збройних Сил України виконували миротворчі завдання у різних країнах світу в рамках операцій ООН, НАТО та Коаліційних сил.

Продовжуючи далі офіцер зауважив, що Українські «блакитні шоломи ООН» виконували завдання у складі Сил ООН.

Україна у 1994 році приєдналась до Програми “Партнерство заради миру”, одним з напрямів якої є участь підрозділів наших Збройних Сил в операціях з підтримання миру.

Крім того, Україна бере активну участь у миротворчих операціях у складі Коаліційних сил.

Українські військові спостерігачі та офіцери штабів беруть участь у врегулюванні конфліктів.

Доповідач підкреслив, що завдання, які були визначені керівництвом держави, носили суто миротворчій характер і були спрямовані на надання допомоги населенню.

Продовжуючи свій виступ, офіцер зосередив увагу слухачів на сучасному стані участі ЗС України у міжнародній миротворчій діяльності, виконанні завдань інженерного забезпечення, чергуванні у силах швидкого реагування.

Таким чином, вимоги сьогодення та аналіз досвіду, набутого українським миротворчим контингентом в складі Місій та Сил, дозволяє стверджувати, що: участь військових підрозділів України в миротворчих операціях є справжньою школою набуття практичною досвіду врегулювання збройних конфліктів, зміцненню взаємин між військовослужбовцями різних армій, створення клімату взаємної довіри та допомоги.

Допомога міжнародному співтовариству в підтриманні миру і стабільності та боротьба з тероризмом на Близькому Сході, Балканах, на Африканському контингенті у складі Місій та Сил підвищують позитивний імідж України у світі.

На закінчення свого виступу полковник Іван Єгоров наголосив, що на етапі реформування та розвитку Збройних Сил України надзвичайно важливою є можливість набуття практичного досвіду саме в операціях зі стабілізації обстановки, підтримання миру та безпеки.

Він вважає, що продовження Україною миротворчої діяльності - це наш внесок у загальну справу збереження миру та стабільності у світі.

Рейтинг
42 голосів