14
лют.

Ти тепер - один з нас, ти невід'ємна частина повітряного десанту України!

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Нариси

Ти тепер - один з нас, ти невід'ємна частина повітряного десанту України!Ще півроку тому ці хлопці були звичайними школярами, вперше приміряли камуфляж. А попереду них триватимуть нелегкі армійські будні. Їм ще багато треба навчитися за чотири роки навчання. Все це – про курсантів-першокурсників факультету високомобільних десантних військ та розвідки Військової академії (м. Одеса).

Перебуваючи у Військовій академії на власні очі вдалось переконатися в ефективності системи контролю над навчальним процесом майбутніх офіцерів десантників. Викладацький склад, курсові офіцери допомогають пильно відстежувати цільове використання навчального часу кожного курсантів десантників та розвідників.

– Удосконалювати свої шкільні знання й розвивати професійні командирські навички ось що вимагається сьогодні від першокурсників, – цілком справедливо вважає начальник факультету високомобільних десантних військ та розвідки полковник Станіслав Чумак, який має за своїми плечима значний досвід командирської роботи в «крилатій піхоті».

Налаштування молодих курсантів на навчальний процес починається з перших хвилин їхнього перебування у військовому виші. Для вчорашніх абітурієнтів 1-й курс є своєрідним стартовим майданчиком з чітким розкладом занять, випробувальними методиками, розпорядком військового життя і, навіть, з вже встановленими традиціями. Одна з них – це розповідь про традиції ВДВ, бойова історія цього елітного роду військ. Тим самим хлопцям дають зрозуміти: «Ти тепер - один з нас, ти невід'ємна частина повітряного десанту України!» Потім першокурсників знайомлять з призначенням, історією та традиціями навчального закладу, в якому вони будуть навчатися.

Військова академія - курсантський дім, саме такі умови створює командування цього вишу для майбутніх офіцерів. В нашому конкретному випадку назвати розташування казармою язик не повертається. Побутова обстановка курсантських підрозділів дивує навіть багатьох цивільних журналістів. Від «казарми» вони іншого очікували. А тут - мебльовані кімнати, сучасного європейського зразку - душова, туалет, сушарка, вмивальник з обладнаними пральними машинами, а також власний тренажерний комплекс. Так само, як і меню в курсантській їдальні, яка відповідає сучасним вимогам.

- Десантну професію ми обрали за покликом серця, - ділиться враженнями від першого року навчання курсант Геннадій Рябуха, - тому армійські навантаження приймаємо як належне. А ось побутова сторона нашої курсантського життя виявилася несподівано комфортною. Соромно, в таких умовах навчатися абияк.

Зрозуміло, що адаптуються молоді хлопці до високих десантних навантажень з бажанням. В цій нелегкій справі в будь-яку мить свою руку помочі готові їм надати досвідчені сержанти. В спілкуванні з підлеглими вони налаштовують новачків на позитивне сприйняття досить жорстких умов десантної служби, часто згадують цікаві епізоди навчань, на своєму досвіді переконують у можливості швидкого змужніння у військах. Все це сприяє доброму настрою першокурсників на службу, усвідомленню ними свого місця в армійському однострої. Для багатьох цей перший рік навчання стане імпульсом для подальшої військової кар'єри.

Ти тепер - один з нас, ти невід'ємна частина повітряного десанту України!Значна частка навчального часу відпущено для підготовки майбутніх командирів підрозділів високомобільних військ та розвідки. А щоб кожна хвилина з цієї обойми часу досягала мети, з курсантами працюють досвідчені курсові офіцери – капітани Юрій Коваль, Сергій Небесний, Андрій Тимусляк і Володимир Сухоруков. В минулому колишні випускники цього уславленого військового навчального закладу, сьогодні всі вони мають за своїми плечима досвід практичної роботи у військах.

Польові заняття вдень і вночі, підготовка до першого стрибка з парашутом, до хвилюючого події, яка запам'ятається на все життя. Багато чого вперше в житті пізнають першокурсники-десантники в цю пору. Але вже через декілька місяців армійської адаптації молодий організм починає працювати на формування десантного потенціалу як фізичного, так і морально-психологічного. З'являються перші командирські навички - запускається процес самоствердження.

- Бажання стати справжньою елітою Збройних Сил України помітне у кожного курсанта. Тож головним нашим завданням залишається - закріпити це бажання, - пояснив заступник начальника факультету з виховної роботи підполковник Петро Іващенко. - Тут виховна складова - на першому плані, адже після польового виходу і першого стрибка з парашутом курсанти-першокурсники стають часткою ВДВ.

Коли я знайомився з буднями курсантів-першокурсників, мені довелося спостерігати, як молоді хлопці відпрацьовуючи елементи повітряно- десантної підготовки буквально рвалися виконувати стрибки, як знову і знову прасували по-пластунськи тактичне поле, ловили кожне слово командирських настанов на вогневій підготовці, як раділи другому диханню під час марш - кидка, як намагалися на стройових заняттях відзначитися в складі підрозділу. Звичайно, не все відразу в них виходило. Але старання було помітно в кожному. Напружене навчання допомагало їм зрозуміти головне: в бою від кожного залежить доля і успіх всього підрозділу.

- В цілому «обкатка» першокурсників йде ефективно, - зазначив начальник факультету високомобільних десантних військ та розвідки полковник Станіслав Чумак. - Цьому сприяють і настрій командного складу, і прагнення самих першокурсників стати справжніми професіоналами своєї справи.

Пройшло лише півроку навчання - багато це чи мало? Все залежить від того, наскільки насичений кожен день, кожна година професійного вишколу. Тому особливе значення при цьому має адаптація молодих курсантів до військової служби до процесу навчавння, до незвичного способу життя, до необхідності усвідомлено і самовіддано засвоювати курсантську науку.

Джерело: газета Народна армія

Рейтинг
123 голосів