ЛекціяУ Військовій академії (м. Одеса) перед особовим складом військового вишу у Георгіївській залі з лекцією “Організація бойової підготовки у військових частинах Сухопутних військ ЗС України у відповідності до Концепції реформування та розвитку ЗС України” виступив заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України з бойової підготовки – начальник управління бойової підготовки генерал-лейтенант Юрій Борискін.

Перед тим, як розпочати свою лекцію він зробив короткий аналіз соціально-політичних процесів, що відбуваються останнім часом в державі і які мають на меті забезпечити якісне зростання показників діяльності суспільства практично у всіх сферах реформування військової галузі.

Заступник командувача визначив ефективні шляхи удосконалення підготовки військ, акцентував увагу на необхідності впровадження змін в процес бойового навчання, для якого зараз характерна надмірна централізація процесу планування і проведення заходів підготовки, недостатнє ресурсне забезпечення і неврахування у навчальному процесі реальних спроможностей та переліку завдань, визначених оперативними планами застосування Збройних Сил України. Потрібно не перевантажувати цю роботу складовими, які проводяться формально і не впливають на набуття практичних навичок військовослужбовців.

Завершуючи свою лекцію, генерал-лейтенант Юрій Борискін зауважив, що на військові навчальні заклади безпосередньо покладено першочергове завдання з підготовки офіцерів первинної ланки. Зрозуміло, що від якості отриманих знань та навичок, які отримують курсанти навчального закладу, залежить у подальшому як швидко молодий офіцер займе гідне місці у колективі військової частині та результатами своїх справ стане надійним помічником для своїх командирів, начальників.