01
груд.

Присяга на вірність українському народові і Батьківщині

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
…Будьте гідними продовжувачами тих,
хто навчався в цих історичних стінах.
Генерал-майор Олег Гуляк

Присяга1 грудня 2012 року у Військовій академії (м. Одеса) у солдатів, які будуть забезпечувати навчальний процес курсантів, відбулась присяга.

У Білому залі головного корпусу зібрались рідні та знайомі солдатів щоб прийняти участь у святковому заході, присвяченому складанню військової присяги. Ще зовсім недавно ці юнаки переступили поріг цього військового учбового закладу для проходження строкової служби. За цей час вони вивчили стройові прийоми, оволоділи стрілецькою зброєю, вивчили Статути Збройних Сил. Юнакам з Миколаївської і Одеської області випала велика честь служити у місті-герої Одесі. Клятва, яку сьогодні вони складуть на вірність своєму народові, запам’ятається на все життя.

Під звуки військового оркестру до трибуни підходять ТВО начальника академії генерал-майор Олег Гуляк, його заступники полковники Юрій Клят, Сергій Пальчик, заступник голови Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архімандрит Лука, мати солдата Любов Рейлян.

ПрисягаЗ промовою до присутніх звернувся ТВО начальника академії генерал-майор Олег Гуляк. Він відмітив значення військової присяги у житті солдатів, закликав молодих воїнів навчатися бойовій справі, не шкодуючи своїх сил. Побажав їм бути гідними продовжувачами тих, хто навчався в цих історичних стінах.

Від батьків військовослужбовців зі словами вдячності виступила мати рядового Євгена Рейляна. Вона подякувала керівництво академії за виховання її сина, побажала всім воїнам міцного здоров’я і успіхів в службі.

ПрисягаВ строю зі зброєю в руках біля Бойового прапору, перед строєм командирів і воїнів стоять 34 підтягнутих юнаків.

Лунає команда: «До прийняття Військової присяги приступити!»

Чітко, без хвилювань, на середину плацу один за одним виходять: солдати Сергій Хаба, Артем Пономаренко Дмитро Руссу, Михайло Базга, Валерій Котов, Олександр Куріпка, Ісмаіл Джанілзаде.

На обличчі молодих воїнів помітне хвилювання, але вони його намагаються подолати і з кожною хвилиною у їх словах відчувається впевненість. Солдати, тримаючи текст військової присяги, дають персональну клятву народові України, державі, називаючи свої прізвища, ім’я, по батькові.

ПрисягаУ залі звучать слова присяги – молоді воїни урочисто клянуться народу України завжди бути вірним і відданим йому. Сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, накази командирів, неухильно дотримуватися Конституції, законів України, зберігати державну і військову таємницю, захищати Українську державу, непохитно стояти на сторожі її свободи і незалежності. Чесно служити, виконувати військовий обов'язок, накази командирів.

Лунає доповідь капітана Олександра Фульга, старшого лейтенанта Максима Сечина та командира роти молодого поповнення старшого лейтенанта Олександра Колесника, що їх підлеглі завершили складання присяги.

Заступник голови Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архімандрит Лука проводить обряд освячення молодих воїнів.

Після цього з матерями і рідними солдатів відбулась зустріч з керівництвом академії. Заступник начальника Військової академії з виховної роботи полковник Сергій Пальчик розповів присутнім про історичне минуле військового учбового закладу, домовився з матерями і батьками солдатів підтримувати тісні стосунки протягом проходження їх дітьми служби. По завершенню свого виступу офіцер подякував всіх за виховання своїх дітей.

Рейтинг
227 голосів