"На війні не буває атеїстів" — впевнений тимчасово виконуючий обов'язки
начальника Військової академії (м. Одеса) генерал-майор Олег Гуляк і його духовник —
заступник голови Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами
та іншими військовими формуваннями України архімандрит Лука.
Саме вони мають великий досвід в миротворчих контингентах

Військова академія (м. Одеса): спільні кроки до порозумінняЗ 28 по 30 листопада у Військовій академії (м. Одеса), яку очолює тимчасово виконуючий обов'язки начальника генерал-майор Олег Гуляк, пройшли збори священиків Української Православної Церкви, які відповідають за роботу з військовослужбовцями у Збройних Силах та інших військових формуваннях України.

Сорок священнослужителів і десять запрошених (МОУ), офіцери Одеського гарнізону, духовенство міста Одеси в день прибуття познайомились з інфраструктурою військового закладу, поклали квіти до пам’ятника засновнику і попечителю Одеського кадетського корпусу Великому князю Костянтину Костянтиновичу Романову, побували у сквері «Курсантської доблесті і звитяги», відвідали військово-історичний музей академії, прийняли участь у вечірньому богослужінні в храмі Святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія.

Наступного дня у Божественній Літургії прийняв участь генерал-майор Олег Гуляк, офіцери і курсанти академії. Цей обряд проводили постійний член Священного Синоду Української Православної Церкви, Почесний громадянин міста Одеси і Одеської області, Високопреосвященнійший митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августін і його заступник архімандрит Лука. Після завершення служби вони вручили генерал-майору Олегу Гуляку, полковникам Сергію Пальчику, Олегу Маслію, підполковнику Андрію Шевченко грамоти з "Богословіння за сумлінну працю, в ім’я Святої Православної Церкви".

Представників вищого духовенства привітав командувач Південного оперативного командування генерал-майор Анатолій Сиротенко. Він побажав митрополиту Одеському і Ізмаїльському Агафангелу, архієпископу Білоцерківському і Богуславському Августіну і архімандриту Лукі міцного здоров’я і найти спільні кроки до порозуміння.

Військова академія (м. Одеса): спільні кроки до порозумінняВійськова академія (м. Одеса): спільні кроки до порозумінняПредставники церкви, командування Військової академії, офіцери та курсанти після короткої перерви прийняли участь у конференції на тему: "Душпастирська опіка віруючих військовослужбовців у миротворчих контингентах: досвід роботи та проблемні питання".

Учасникам зборів виголосили привітання Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Володимира. З привітаннями і доповідями виступили: Голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августін, постійний член Священного Синоду Української Православної Церкви, Почесний громадянин міста Одеси і Одеської області, Високопреосвященнійший митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, представники Міністерства оборони України, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Військової академії генерал-майор Олег Гуляк.

"Колектив Військової академії, прийнявши естафету від своїх попередників – кадетського корпусу, одеських військових училищ та інституту Сухопутних військ, докладає усіх зусиль для того, щоби бути гідними їхньої слави, і в цьому нам допомагає духовна сила, яка з покоління в покоління передається в цих стінах. Завдяки активній громадській позиції митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, мешканців міста та сприяння Президента України з вересня 2010 року у Одесі було відроджено військовий навчальний заклад, де на двох факультетах готуються майбутні офіцери – десантники, розвідники, тиловики, автомобілісти та спеціалісти служби РАО та фізичного виховання, а також навчаються студенти одеських вишів за програмою підготовки офіцерів запасу.

Сьогодні біля 500 українців продовжують нести службу в 7 миротворчих місіях ООН. За цей період українські миротворці встигли прийняти участь в міжнародних місіях ООН на території Лівану, Іраку, Афганістану, Анголи, Ліберії, Сьєрра-Леоне, Конго, Кот-Д’Івуара, Судану, Грузії, колишній Югославії та інших країнах.

Перебуваючи тривалий час у відрядженні за кордоном далеко від рідних, знайомих, знаходячись у країні з іншим укладом життя, при цьому щоденно виконуючи завдання у складі миротворчого контингенту, військовослужбовець перебуває у стані напруження фізичних сил, емоційного стану. І в цей час йому просто необхідна емоційна або фізична розрядка, хтось шукає розрядки у спортивній залі, хтось у книгах, інші, а таких більшість, звертається до Богу. Існує навіть такий вислів: "На війні не буває атеїстів". Українська православна церква володіє значним потенціалом духовного впливу на військовослужбовців, який може бути використаний і вже використовується у Збройних Силах України", — підкреслив генерал-майор Олег Гуляк.

По завершенню свого виступу, начальник військового вишу, побажав усім присутнім доброго здоров’я, міцності духа і віри в серці, життєвої наснаги і плідної праці в ім’я Боже та задля нашої незалежної Батьківщини.

Спільні кроки до порозумінняПродовжили пленарне засідання з виголошенням співдоповідей: заступник голови Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архімандрит Лука: "Узагальнений досвід роботи священика в миротворчих контингентах", представники Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України, Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України, заступник начальника відділу культури та традицій управління пропаганди та військово-патріотичного виховання Головного управління виховної та соціально-психологічної роботи ЗСУ. Заступник начальника Військової академії (м. Одеса) з навчальної роботи – начальник відділу полковник Олег Маслій тема: "Духовне становлення курсанта ВВНЗ як необхідна складова формування компетенції майбутнього офіцера".

Круглий стіл об’єднав представників військового вишу і священників за темою: "Проблеми підготовки військових священників для душпастирського служіння в миротворчих контингентах".

З вступною доповіддю на цю тему виступив ТВО начальника управління кадрової роботи Головного управління особового складу Генерального штабу ЗСУ полковник Олександр Ткачук. Він довів до присутніх вимоги до кандидатів на заміщення посади офіцера по роботі з віруючими військовослужбовцями та критерії їх відбору.

Жваво і конструктивно пройшло обговорення доповіді учасниками "Круглого столу". На засіданні пролунали звіти представників єпархій, які обговорили низку питань по налагодженню роботи Синодального відділу з єпархіями. По завершенню представники цього заходу прийняли резолюцію.

Наступного дня учасники зборів і священики Української Православної Церкви, які відповідають за роботу з військовослужбовцями у Збройних Силах та інших військових формуваннях України взяли участь у прес-конференції для представників ЗМІ, після чого відвідали музей Одеського гарнізону та здійснили екскурсію по Свято-Пантелиновському і Ільїнському монастирю міста Одеси.