Для того, щоб навчати майбутніх офіцерів-десантників,
потрібно самому подолати повітряну стихію.
Генерал-майор Олег Гуляк

Як подолати повітряну стихіюЯк подолати повітряну стихіюУ першокурсників факультету високомобільних військ та розвідки Військової академії (м. Одеса) триває навчально-виховний процес. Під загальним керівництвом начальника факультету підполковника Володимира Дяченко курсанти-десантники виконали перші стрибки з парашутом. До проведення цього заходу, який відбувався на Тернівському полігоні, що на Миколаївщині, був задіяний екіпаж вертольоту МІ-8 МТ 11 полку армійської авіації, що базується на Херсонщині. Протягом тижня здійснено 20 підйомів. Свій перший крок почесного звання десантника зробили 27 курсантів. Разом з ними цього дня стрибали офіцери та викладачі військового вишу.

Курсанти, офіцери, викладачі і в тому числі начальник академії і його заступник успішно склали відповідні заліки на «добре» і «відмінно», після чого були допущені до здійснення стрибків з парашутом на Тернівському полігоні міста Миколаєва. Тренування по збиранню парашутної системи Д-5 серії 2 закріплювалось на базі 79-ї Миколаївської окремої аеромобільної бригади. Під час відпрацювання практичного виконання стрибків з парашутом, які виконувались з висоти 800-600 метрів, особливу увагу було приділено дотриманню заходів безпеки, контролю за готовністю особового складу факультету, техніки, зброї та спорядження до виконання стрибків.

Як подолати повітряну стихіюЗа словами начальника факультету підполковника Володимира Дяченко під час підготовки до стрибків курсанти удосконалили свої знання з матеріальної частини парашутної системи Д-5 серії 2. Відпрацювати передстрибкову підготовку, яка відбувалася на новому повітрянодесантному комплексі, змонтованому на території Військової академії (м. Одеса). Курсантам допомагали досвідчені викладачі, офіцери-десантники підполковник Дмитро Терентьєв та капітан Василь Георгієв.

Знаходячись на Тернівському полігоні вдалось на власні очі побачити, що перед своїм першим стрибком у курсантів і офіцерів майже не було тривожних відчуттів. Усе ж таки правильна психологічна підготовка – запорука вдалого приземлення. Кожен курсант і офіцер стрибав з двома парашутами. Це дає змогу подолати психологічний бар'єр. У випадку якщо хтось розгубився і якщо він не може ввести в дію основний парашут самостійно, то в нього є страхуючий прилад, який допоможе ввести в дію основний парашут. Результати стрибків заносяться до відповідної книжки. Кожен, хто пройшов спеціальну підготовку і виконав стрибки з парашутом, отримує офіційні посвідчення парашутиста відповідного зразку.

Під час розмови з тимчасово виконуючим обов’язки начальника Військової академії (м. Одеса) генерал-майором Олегом Гуляком стало відомо, що всі офіцери та викладачі кафедри виявили особисте бажання щодо участі у цьому важливому заході.

– Для того, щоб навчати майбутніх офіцерів-десантників, потрібно самому подолати повітряну стихію, – наголосив генерал-майор Олег Гуляк. – Реалії сьогодення говорять про необхідність бути не тільки теоретиком, а й практиком. Тільки так ми можемо підготувати майбутніх офіцерів-десантників – гордість українського війська.

Автор:
Леонід Єршов