Творча зустріч у бібліотеці Військової академії (м. Одеса)Творча зустріч у бібліотеці Військової академії (м. Одеса)Щорічно 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек. Це свято заснував другий Президент України Леонід Данилович Кучма своїм указом від 14.05.1998р. №471/98.

Напередодні цього дня у Військовій академії (м. Одеса) відбулась зустріч курсантів з автором історичної книги «Бути, а не казатися», членом національного союзу журналістів України, кавалером ордена “Залізний Хрест” Леонідом Єршовим.

В залі бібліотеки були присутні першокурсники факультету високомобільних військ та розвідки та курсанти факультету матеріально-технічного забезпечення.

Перед початком цього заходу з вступним словом виступила ведуча – бібліотекар Інна Солошенко. Вона нагадала майбутнім офіцерам, що на території нашої держави сьогодні налічується близько 40000 бібліотек. Їх послугами користуються 17,5 мільйонів читачів, в книжкових скарбницях працюють більш ніж 53 тисячі бібліотечних працівників.

В бібліотеці Військової академії завжди влаштовуються різноманітні святкові акції, готують книжкові виставки, запрошуються відомі люди міста.

Ось і сьогодні Леонід Єршов розповів про свою книгу "Бути, а не казатись" про першого мецената міста Одеси Олександра Скарлатовича Стурдзу. Ця історична постать зайняла провідне місце в розвитку благодійної діяльності Південної Пальміри першої половини ХIХ сторіччя.

Леонід Олександрович ЄршовЛеонід Олександрович Єршов в минулому військовий журналіст, працював в засобах масової інформації міста, редактор журналу «Лідери України», автор багатьох публікацій про меценатську та благодійну діяльність князя О.С.Стурдзу, графиню Роксандру Едлінг, поета Віктора Теплякова та інших історичних людей. Зараз Леонід Єршов закінчив підготовку до друку свою нову історичну книгу про графиню Р.С.Едлінг (Стурдза)

Таємний радник Олександр Стурдза – письменник, політичний і громадський діяч першої половини ХIХ сторіччя ще мало відомий широкому колу читачів. Ця книга вертає із занепаду несправедливо забуте ім’я нашого земляка-філософа-християнина, благодійника і мецената.

Герої цієї книги – також і рідні Олександра, знайомі і друзі, соратники та однодумці, люди високих патріотичних поглядів, глибоко віруючі і об’єднуючі в собі кращі людські риси. Розповідь про їх життя, богате на здійснення і розчарування, написане в контексті широкої панорами того часу, тяжкого в політичному плані.

Ця книга покликана допомогти переосмислити наше історичне минуле, наші життєві цінності. І головне, на прикладах високих моральних рисах наших героїв показати, що жити – це бути, а казатись…

Творча зустріч у бібліотеці Військової академії (м. Одеса)Після цікавої розмови з курсантами Леонід Єршов подарував бібліотеці Військової академії свою книгу і залишив на згадку автограф. Крім того Леонід Олександрович передав до бібліотеки ще одну книгу від генерал-армии Володимира Петровича Шкідченка який в минулому був Міністром Оборони України.

Перебуваючи у відпустці у місті Одесі він завітав до рідного навчального закладу який колись він закінчив. У музеї Військової академії Володимир Петрович залишив на пам’ять свій відгук, а бібліотеці академії подарував книгу про свого батька "Генерал Петро Шкідченко". Книга надрукована за підтримки Українського союзу ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) і полковника в запасі Крутова Геннадія Миколайовича.

Літературне-художнє видання пропонує збірник спогадів та документів, які розповідають про життя видатного воєначальника і чудового чоловіка – громадянина України, Героя Російської Федерації генерал-лейтенанта Шкідченко Петра Івановича, який загинув 19 січня 1982 року в Афганістані виконуючи бойове завдання. Більшість матеріалів, зібраних в цій книзі, друкується вперше. Книга розрахована на широке коло читачів.

Творча зустріч у бібліотеці Військової академії (м. Одеса)Після цікавої зустрічі з автором голова профспілкової організації Рувім Васильович Халтурин з нагоди Леонід Єршов подарував бібліотеці Військової академії свою книгу і залишив на згадку автограф професійного свята нагородив бібліотекарів, які сьогодні чергували, Інну Віталіївну Солошенко, Тетяну Василівну Казачінську – почесними грамотами. В своїй короткій промові, він побажав всім робітникам бібліотеки творчого натхнення, здоров'я та багато радісних хвилин, нових здобутків, енергії, наполегливості, непохитної віри в свою велику мету. Доброго засіву та щедрих жнив на неосяжній бібліотечній ниві!