07
вер.

День військової розвідки у навчальному закладі міста Одеси

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини

Знайомство першокурсників із засобами радіозв'язку7 вересня у Військовій академії (м.Одеса), яку очолює генерал-майор Олег Гуляк, вшановували ветеранів військової розвідки.

Начальник факультету високомобільних військ та розвідки полковник Юрій Клят поздоровив особовий склад зі святом і вручив ветерану військової розвідки працівнику ЗСУ Олегу Соколовському грамоту, оголосив подяку підполковнику Олександру Лукіянчуку, майорам Юрію Максименко, Олені Шелейко, працівникам ЗСУ Сергію Мальневу, Михайлу Короткіх та багатьом іншим.

Напередодні свята заступник начальника факультету з виховної роботи підполковник Петро Іващенко розповів майбутнім офіцерам про нелегку і важливу у Збройних Силах України професію військового розвідника. В бібліотеці академії Петро Миколайович разом з її працівниками підготував цікаву книжкову виставку. Офіцер-вихователь нагадав першокурсникам, що 7 вересня 1992 року, відповідно до Указу Президента України «Про Управління військової стратегічної розвідки Міністерства оборони України», у складі оборонного відомства був створений розвідувальний орган стратегічного рівня, що поклало початок історії військової розвідки незалежної України. Він також відмітив, що це свято не є загальнонаціональним, а виключно відомчим. Майбутні розвідники від нього дізнались, що у листопаді 1918 року в Москві відкрилися курси військової розвідки і контролю, на яких викладалися географія, тактика, агентурна розвідка і вивчення французької, німецької, англійської, японської, шведської і фінської мов. Сучасна військова розвідка об'єднує практику і теорію зборів інформації про супротивника або конкурента для безпеки і здобуття переваг в cфері збройних сил, політики або економіки. Розвідка може використовувати як легальні методи збору інформації (наприклад, збір і аналіз даних з публічних джерел, прослухування радіоканалів з-за кордону, спостереження за допомогою розвідувальних супутників).

Зараз факультет високомобільних військ та розвідки Військової академії (м.Одеса) знаходиться в стані формування та розбудови. Кваліфіковані офіцери, викладачі кафедри розповідають першокурсникам про сучасні засоби: - спостереженя (оптичні та оптико-електронні), зв'язку (переносні та стаціонарні), орієнтування на місцевості (індивідуальні та для орієнтування при діях на бронеоб'єктах). Під час додаткових занять вони не шкодують свого часу.

Рейтинг
357 голосів