Ми пам'ятаемо Героїв

Довгий

Довгий Олег Іванович

В 2011 році вступив до академії Сухопутних військ м. Львів, на факультет аеромобільних військ та розвідки. В 2012 році факультет було переведено до Військової академії м. Одеса.

В 2015 році закінчив факультет високомобільних десантних військ та розвідки Військової академії м. Одеса, отримав офіцерське звання лейтенант і був призначений для подальшого проходження військової служби на посаду командира взводу.

Військова частина, в якій проходив службу лейтенант Довгий І.П., виконує бойові завдання в зоні АТО на сході України в Донецькій області.

Посада, яку займав лейтенант Довгий О.І., - заступник командира гірсько-піхотної роти по роботі з особовим складом 15 окремого гірсько-піхотного батальйону 128 окремої гірсько-піхотної бригади оперативного командування "Північ".

З 18 грудня 2014 року по 31 січня 2015 року приймав участь в АТО в складі 15 окремого горно-піхотного батальйону 128 окремої гірсько-піхотної бригади в секторі С.

Біля 06.01 ранку 30.01.15 року незаконні збройні формування здійснили напад на позиції взводного опорного пункту лейтенанта Довгого О.І. застосовуючи БМ-21 ("Град"), танки, гранатомети та стрілецьку зброю.

Під вогнем противника лейтенант Довгий О.І. витягнув на собі важкопораненого військовослужбовця з поля бою і організував його доставку та ще трьох поранених у шпиталь. Підбив ворожий танк з РПГ-7В та отримав поранення.

Він втратив багато крові, але не хотів евакуюватися. До останнього керував діями особового складу. Близько 14.00 снаряд із "Града" потрапив в укриття, де перебував лейтенант Довгий І.О.

Позиції вдалося втримати. Командир бригади подав лейтенанта Довгого І.О. на присвоєння звання Герой України.

Лейтенанта Довгого Олега Ігоровича було поховано на місцевому кладовищі в селі Щуринці, Ізяславськго району, Хмельницької області.

{gallery}Facultes/VDV/book/Dovgy{/gallery}

 

Ковальчук Віктор Євгенійович

Ковальчук Віктор Євгенійович

Народився: 8 грудня 1992 року в місті Миколаїв.

У 2011 році вступив до академії Сухопутних військ м. Львів, на факультет аеромобільних військ та розвідки. В 2012 році факультет було переведено до Військової академії м. Одеса.

В 2014 році закінчив факультет високомобільних десантних військ та розвідки, Військової академії м. Одеса, отримав офіцерське звання - лейтенант, і був призначений для подальшого проходження військової служби на посаду командира взводу.

Проходив службу у 80 окремій аеромобільній бригаді.

Військова частина, в якій проходив службу лейтенант Ковальчук В.Є. виконує бойові завдання в зоні АТО на сході України, в Донецькій області.

13 серпня 2014 року при виході з Луганського аеропорту в танковій засаді від осколочного поранення загинув командир 2 аеромобільно-десантного взводу 3 аеромобільно-десантної роти лейтенант Ковальчук Віктор Євгенійович на висоті Леніна.

Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

2 вересня 2014 року лейтенанта Ковальчука Віктора Євгенійовича було поховано на місцевому кладовищі в місті Козятин, Вінницької області.

{gallery}Facultes/VDV/book/Kovalchuk{/gallery}

Шаповал Олександр Сергійович

Шаповал Олександр Сергійович

Народився: 25 липня 1992 року в смт. Єлизаветградка Олександрівського, району Кіровоградської області.

У 2011 році вступив до академії Сухопутних військ м. Львів, на факультет аеромобільних військ та розвідки.

В 2012 році факультет було переведено до Військової академії м. Одеса.

В 2014 році закінчив факультет високомобільних десантних військ та розвідки, Військової академії м. Одеса, отримав офіцерське звання - лейтенант, і був призначений для подальшого проходження військової служби на посаду командира взводу.

Проходив службу у 74 окремо розвідувальному батальйоні.

Військова частина, в якій проходив службу лейтенант Шаповал О.С. виконує бойові завдання в зоні АТО на сході України.

5 серпня 2015 року після виконання бойового завдання підірвався на фугасі, коли повертався у підрозділ з ранку о 10.30.

8 серпня 2015 лейтенанта Шаповал Олександра Сергійовича було поховано на місцевому кладовищі в смт. Єлизаветградка Олександрівського, району Кіровоградської області.

{gallery}Facultes/VDV/book/Shapoval{/gallery}

 

Ліщинский Богдан Вікторович

Ліщинський Богдан Вікторович

Народився: 22 червня 1992 в селі Мартинівка, Хмельницького району, Хмельницької області.

В 1998 році пішов до першого класу Мартенівської середньої школи. Після 9-го класу Богдан Вікторович вступив до Чорноострівського професійного аграрного ліцею. В 2010 році після закінчення ліцею пішов на військову службу за контрактом.

З 2010 - 2011 рік проходив службу в 8 полку спеціального призначення м. Хмельницький військової частини А0159.

В 2011 році вступив до академії Сухопутних військ м. Львів, на факультет аеромобільних військ та розвідки. В 2012 році факультет було переведено до Військової академії м. Одеса.

В 2015 році закінчив факультет високомобільних десантних військ та розвідки, Військової академії м. Одеса, отримав офіцерське звання лейтенант, і був призначений для подальшого проходження військової служби на посаду командира розвідувального взводу, розвідувальної роти, 81 бригади високомобільних десантних військ, військова частина смт. Дружківка, Донецької області.

Військова частина в якій проходив службу лейтенант Ліщинський Б.В. виконує бойові завдання в зоні АТО на сході України, в Донецькій області.

08 травня 2015 розвідувальна група на чолі з лейтенантом Ліщинським Б.В. вийшла на бойове завдання, що до проведення розвідки в районі відповідальності батальйону. В ході виконання бойового завдання розвідувальна група натрапила на диверсійну розвідувальну. групу противника. Розпочався бій. В ході бою лейтенант Ліщинський Б.В. отримав поранення не сумісне з життям.

14 травня 2015 лейтенанта Ліщинського Богдана Вікторовича було поховано на місцевому кладовищі в селі Мартинівка, Хмельницького району, Хмельницької області.

{gallery}Facultes/VDV/book/Lіschinsky{/gallery}

Електронна бібліотека
доступно з внутрішньої мережі


доступно з внутрішньої мережі

доступно з внутрішньої мережі