Факультет ВДВ

Кафедра озброєння бойових машин та вогневої підготовки

0001Начальник кафедри полковник Дяченко Володимир Іванович, кандидат військових наук

002Рішенням командування Військової академії (м. Одеса) у листопаді 2016 року на базі кафедри бойового застосування озброєння та технічних засобів факультету підготовки спеціалістів високомобільних десантних військ було створено кафедру вогневої підготовки, яку15 жовтня 2020 року було перейменовано на кафедру озброєння бойових машин та вогневої підготовки факультету підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ.

Кафедра озброєння бойових машин та вогневої підготовки призначена для здійснення освітньої діяльності на першому (бакалаврському) рівні за спеціальністю “253 Військове управління (за видами збройних сил)” спеціалізаціями: “Управління діями підрозділів десантно-штурмових військ”, “Управління діями підрозділів морської піхоти”, “Повітрянодесантна підготовка підрозділів”, “Управління діями підрозділів військової розвідки”, “Управління діями підрозділів спеціального призначення”, “Організація розвідувально-інформаційної роботи у військових частинах (підрозділах)”, підготовки на курсах підвищення кваліфікації військовослужбовців, працівників Збройних Сил України згідно переліку, затвердженого Міністерством оборони України, а також викладання навчальної дисципліни “Стрілецька зброя та вогнева підготовка” для всіх спеціальностей академії.

 

00020003Колектив кафедри очолює полковник Дяченко Володимир Іванович. До складу кафедри входять досвідчені офіцери, які отримали бойовий досвід в зоні проведення Антитерористичної операції та Операції об'єднаних сил (13 офіцерів), на території інших держав (3 офіцери) і мають практичний досвід проходження служби у підрозділах Десантно-штурмових військ, морської піхоти та Сухопутних військ Збройних Сил України.

На кафедрі створена та постійно вдосконалюється навчально-матеріальна база для підготовки військових фахівців, розроблено робочі програми навчальних дисциплін, навчально-методичний фонд з навчальних дисциплін, які викладаються на кафедрі, та організовано навчальний процес.

Для підготовки майбутніх офіцерів-десантників та військових розвідників в процесі вивчення навчальної дисципліни "Вогнева підготовка" передбачено виконання вправ стрільб зі стрілецької зброї з борту вертольотів та їх макетів, вивчення іноземних зразків стрілецької зброї та гранатометів.

00040005З курсантами спеціалізації "Управління діями підрозділів морської піхоти" додатково проводяться стрільби зі стрілецької зброї по надводним цілям з борту кораблів.

Дисципліни які вивчають на кафедрі:

На сьогодні кафедра входить до складу факультету підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ і проводить підготовку за наступними навчальними дисциплінами:
-          Стрілецька зброя та вогнева підготовка;
-          Вогнева підготовка;
-          Озброєння бойових машин підрозділів та вогнева підготовка.

003004Навчальна дисципліна "Стрілецька зброя та вогнева підготовка" є обов’язковою для курсантів всіх факультетів Військової академії.

Крім того, на кафедрі проводяться заняття з навчальної дисципліни "Вогнева підготовка" зі слухачами курсів підвищення кваліфікації за різними напрямами підготовки.

Щорічно, влітку, найбільш досвідчені викладачі кафедри озброєння бойових машин та вогневої підготовки проводять заняття з первинної військово-професійної підготовки з курсантами 1-го курсу.

Головні завдання кафедри:

005006- підготовка офіцера військового управління тактичного рівня, який знає, як готувати озброєння бойових машин, стрілецьку зброю та гранатомети до бойового застосування, вміло та ефективно використовує їх в бою, грамотно керує вогнем підрозділів в бою, має навички в проведенні занять з вогневої підготовки з підлеглим особовим складом.

Структура кафедри:
- Науково-педагогічні працівники кафедри;
- Навчально-тренувальний комплекс;
- Навчальний кабінет;
- Стрілецький тир.

Робота кафедри :

- оволодіння новими зразками озброєння та військової техніки (БТР-4Е, БТР-3ДА), протитанковими ракетними комплексами 111-1 ("Стугна-П"), "Корсар", які надходять на озброєння підрозділів Збройних Сил України, та організація їх вивчення з курсантами академії;
- організація та проведення практичних стрільб з новітніх зразків стрілецької зброї (снайперської гвинтівки UAR- 10 та пістолетів Форт-14ТП);
007008- пошук нових способів та розробка обладнання для приведення зброї до нормального бою;
- участь офіцерів кафедри у патріотичному вихованні цивільної молоді;
- популяризація серед курсантів участі в змаганнях зі стрілецького спорту та швидкісної стрільби, впровадження елементів практичної стрільби до навчального процесу;
- участь науково-педагогічних працівників кафедри (офіцерів) у проведенні військового стажування курсантів та у навчаннях з бойовою стрільбою підрозділів Десантно-штурмових військ, морської піхоти та Сухопутних військ Збройних Сил України.

 

Кафедра бронетанкової техніки

Кафедра бронетанкової технікиполковник Ярмолюк Вадим МихайловичНачальник кафедри: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник полковник Ярмолюк Вадим Михайлович.

Кафедра бронетанкової техніки була створена у листопаді 2016 року на базі кафедри бойового застосування озброєння та технічних засобів.

На кафедрі проходять підготовку курсанти факультетів підготовки спеціалістів високомобільних десантних військ та підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення. Крім того кафедра проводить підготовку слухачів курсів підвищення кваліфікації (перепідготовки) за відповідними спеціалізаціями.

За час функціонування та підготовки курсантів в рамках кафедри бойового застосування озброєння та технічних засобів науково-педагогічним та інженерно-технічним складом кафедри було набуто достатньо практичного досвіду з підготовки курсантів з дисциплін кафедри. Найбільш вагомими результатами за цей час стало:

- регулярне здійснення багатокілометрових маршів у складі змішаної колони (БМП-2 та БТР-80);
- водіння на плаву БМП-2 та БТР-80 на ділянці морського узбережжя;
- присвоєння класної кваліфікації механік-водій БМП-2 3-го класу та допуск до управління БТР-80.

Кафедра бронетанкової технікиКафедра бронетанкової техніки Дисципліни, що викладаються на кафедрі

 На сьогодні кафедра входить до складу факультету підготовки спеціалістів високомобільних десантних військ і проводить підготовку за наступними дисциплінами:

- будова бронетанкової техніки;
- експлуатація бронетанкової техніки;
- будова та експлуатації бронетанкової техніки;
- водіння бойових машин.

 Головні завдання

- організація навчально-виховного процесу, спрямованого на: формування у курсантів твердих знань щодо порядку підготовки та правильної експлуатації бронетанкового озброєння та технікипідрозділів в мирний та воєнний час;

- надання практичних навичок з питань експлуатації бронетанкового озброєння та техніки, організації технічного обслуговування, поточного ремонту, евакуації і підтримання техніки підрозділу в бойовій готовності, проведення занять з технічної підготовки та водіння бойових машин.

- своєчасне та якісне науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу, розробку навчально-методичних матеріалів, необхідних для підготовки курсантів з дисциплін кафедри;

- вивчення та впровадження у навчально-виховний процес досвіду бойової підготовки військ, передового педагогічного досвіду та досвіду антитерористичної операції;

- організація наукових досліджень, впровадження їх результатів у навчальний процес;

Кафедра бронетанкової технікиКафедра бронетанкової техніки- втілення у навчальний процес інноваційних технологій та удосконалення матеріально-технічного забезпечення;

 Структура кафедри

 - науково-педагогічний склад;
 - навчально-тренувальний комплекс.

 


  001

Наш девіз: «Хто, як не ми. Коли, як не зараз.»

Факультет підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ

За дорученням Президента України – Верховного Головнокомандувача ЗС України та на виконання рішення Міністра оборони України у Військовій академії (м. Одеса) у вересні 2012 року створено факультет аеромобільних військ та розвідки.

Після перейменування указом Президента України аеромобільні війська у високомобільні десантні війська, а потім у десантно-штурмові війська, факультет сьогодні має назву Факультет підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ.

КЕРІВНИЙ СКЛАД ФАКУЛЬТЕТУ

  Факультет ВДВ та Р
 
001 
 Начальник факультету
полковник
КУЗ Сергій Миколайович
Факультет ВДВ та Р  
Факультет ВДВ та Р Факультет ВДВ та Р
 
 ДЯЧЕНКО Володимир Іванович
 
 ОСТАПЧУК Тарас  Степанович
 
 
Заступник начальника факультету
кандидат військових наук
підполковник
ДЯЧЕНКО Володимир Іванович
 
Заступник начальника факультету
з навчальної та наукової роботи –
начальник навчальної частини
підполковник
ОСТАПЧУК Тарас
Степанович
 

Факультет ВДВ та Р

 

Факультет ВДВ та Р

 

Факультет ВДВ та Р

 Факультет підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ здійснює підготовку курсантів  на першому (бакалавському) рівні вищої освіти за спеціальністю:

Факультет ВДВ та Р

Факультет ВДВ та Р

«253 Військове управління (за видами збройних сил)»

спеціалізаціями:
«Управління діями підрозділів десантно-штурмових військ»;
«Управління діями підрозділів морської піхоти»;
«Повітрянодесантна підготовка підрозділів».
Форма навчання - денна.
Термін навчання - 4 роки.

До складу факультету підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ  входять:

Управління факультету;
Інструкторсько-методичне відділення повітрянодесантної підготовки.
 

00010002

 

Кафедра управління діями підрозділів десантно-штурмових військ та морської піхоти

 п-к Клименко В.М.Начальник кафедри кандидат військових наук, доцент полковник Клименко Вадим Миколайович.

Кафедру створено 12 листопада 2014 року

Кафедра здійснює підготовку курсантів, які навчаються за спеціалізаціями: управління діями підрозділів десантно-штурмових військ, управління діями підрозділів морської піхоти та повітрянодесантна підготовка підрозділів.

Головні завдання кафедри:

вчити управляти підрозділами десантно-штурмових військ та морської піхоти у сучасному загальновійськовому бою з урахуванням досвіду антитерористичної операції і операції Об’єднаних сил на сході країни;

формувати у курсантів високі організаторські здібності, тактичне мислення, методичні навички, розвивати здібності до творчого застосування положень Бойових статутів при підготовці бою згідно процедури управління підрозділами (Troops Leading Procedure – TLP);

впроваджувати у навчальний процес бойовий досвід АТО і ООС, збройних конфліктів сучасності, стандарти і нові форми підготовки військ, передовий педагогічний досвід;

виховувати майбутніх офіцерів десантників та морських піхотинців – професіоналів військової справи, з твердою командирською волею, ініціативою та самостійністю.

Структура кафедри:

На даний час на 13 посадах науково-педагогічних працівників працюють 9 військовослужбовців та 4 працівника Збройних Сил України, з них:

- 2 кандидати військових наук, 1 кандидат наук з державного управління, 1 кандидат історичних наук, 1 доцент, 1 старший науковий співробітник;
- дев’ять мають вищу військову освіту;
- один викладач є здобувачем наукового ступеню доктора філософії з технічних наук.

 Діяльність кафедри:

002003Науково-педагогічні працівники кафедри мають належний рівень професійної підготовки, досвід бойових дій, є учасниками антитерористичної операції або операції Об’єднаних сил, за освітою та досвідом роботи забезпечують результативність та якість підготовки курсантів.

Для вдосконалення практичних навичок курсантів з питань підготовки та ведення бою у складі кафедри є навчально-тренувальний комплекс.

Класи кафедри обладнані необхідними технічними засобами навчання. Навчально-матеріальна база включає 6 навчальних класів, з них: 2 лекційних, 2 для проведення групових вправ, 2 спеціалізованих: клас управління штатними та приданими підрозділами у бою, клас віртуальної бойової системи (VBS-3).

Методична робота на кафедрі ведеться постійно з метою науково-методичного забезпечення навчального процесу, підвищення методичної майстерності науково-педагогічних працівників, удосконалення методики, форм та технологій проведення всіх видів навчальних занять.

Кафедра приймає активну участь у винахідницькій та раціоналізаторській роботі, військово-науковій роботі серед курсантів, виконанні НДР за вказаними напрямками та проблемами на тактичному рівні, розробці та підготовці до видання наукових праць, проектів статутних та нормативних документів.

 

 

Електронна бібліотека
доступно з внутрішньої мережі


доступно з внутрішньої мережі

доступно з внутрішньої мережі