
Кафедра Фундаментальних наук є базовою академічною кафедрою Військової академії міста Одеси.
Завідувачка кафедри Фундаментальних наук – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізики і хімії, працівник ЗСУ Горліченко Марина Григорівна.
Зі створенням Військової академії, в 2011 році, була сформована кафедра природничо-наукових (фундаментальних) дисциплін, яка була перейменована у 2013 році в кафедру Фундаментальних наук. Як загально-академічний підрозділ Військової академії кафедра забезпечує основу вищої освіти у підготовці сучасних військових фахівців.
СТРУКТУРА КАФЕДРИ
На 28 посадах науково-педагогічних працівників працюють 25 працівників Збройних Сил України, серед яких: 3 доктора наук, 13 кандидатів наук, з них – 2 професора, 7 доцентів.
Науково-дослідна та навчально-методична робота кафедри представлена розробкою та виданням навчальних посібників, методичних рекомендацій та практикумів, написання статей до фахових видань, участь у Міжнародних та Всеукраїнських конференціях, наукових школах та семінарах, а також впровадження інноваційних інформаційних технологій в навчальний процес, що сприяє постійному підвищенню рівня кваліфікації фахівців кафедри.
Навчально-матеріальна база кафедри забезпечує комфортне проведення занять у навчальних групах, для цього були обладнанні 10 навчальних класів, з них 3 класа для проведення практичних занять з математики, 1 клас для проведення занять з хімії, 2 класа для проведення занять з фізики, а також 4 комп’ютерні класи інформатики з мультимедійним забезпеченням.
Кафедра Фундаментальних наук є базовою академічною кафедрою Військової академії міста Одеси і зберігає багаторічні добрі традиції кафедри фізики і хімії Одеського інституту Сухопутних військ, на основі якого була створена Військова академія (м. Одеса).
Кафедра проводить предметні олімпіади курсантів, а також постійно сприяє результативній роботі та участі курсантів у Всеукраїнському конкурсі студентських і курсантських воєнно-наукових робіт, на якому неодноразово займали призові місця (було одержано 7 дипломів переможців конкурсів). Постійно відбувається співпраця зі спорідненими кафедрами інших вищих навчальних закладів України.

Кафедра здійснює підготовку курсантів, які навчаються за наступними спеціальностями:
- Військове управління (за видами Збройних Сил);
- Електроенергетика, електроніка та електромеханіка;
- Забезпечення та експлуатація військової техніки
- Забезпечення військ (сил).
ГОЛОВНИМ ЗАВДАННЯМ КАФЕДРИ Є:
- Викладання наступних дисциплін:
- Вища математика;
- Загальна фізика;
- Військово-професійне застосування ПЕОМ;
- Інформаційні технології;
- Фізичні основи озброєння та військової техніки;
- Обчислювальна техніка та програмування;
- Фізика;
- Хімія.
- Вдосконалення методичної роботи та забезпечення інноваційного освітнього процесу за профілем кафедри.
- Здійснення науково-дослідної роботи, у тому числі воєнно-наукової роботи з курсантами, роботи з підвищення науково-педагогічної кваліфікації науково-педагогічних працівників кафедри.
- Проводення постійного вдосконалення та підтримка у належному стані навчально-лабораторної бази кафедри, на основі винахідницької та раціоналізаторської роботи працівників кафедри.