Кафедра електротехніки та систем ракетно-артилерійського озброєння створена 07 вересня 2015 року. За своїм науковим та педагогічним потенціалом кафедра є однією з передових кафедр Військовій академії. Більшість науково-педагогічних працівників кафедри мають наукові ступені та вчені звання.
На кафедрі безперервно розвивається матеріально-технічна база. Створені та впроваджені в освітній процес спеціалізовані лабораторії з електроніки та мікросхемотехніки, теоретичних основ електротехніки, основ метрології та електричних вимірювань, електричних машин та електроприводу. Заняття на кафедрі проводяться з використанням сучасних технологій навчання. Всі аудиторії кафедри оснащені мультимедійними дошками та проекторами. Комп’ютерний клас кафедри забезпечує безперебійний доступ до локальної мережі та інтернету для всіх учасників освітнього процесу.
Головним напрямом наукових досліджень кафедри є методи та засоби модельної підтримки розробки, створення та управління життєвим циклом електроенергетичних, електротехнічних та електромеханічних систем та комплексів. Науково-педагогічні працівники кафедри проводять наукові дослідження в наступних спеціалізованих напрямках:
- моделювання процесів керованої зміни стану електротехнічних установок;
- створення нових методів аналізу технічного стану складних об’єктів;
- дослідження процесів у автоматизованих електромеханічних системах ракетно-артилерійського озброєння.
Співробітники кафедри мають наукові розробки, що впроваджені та прийняті на озброєння.
Напрями підготовки
Кафедра є випусковою в галузі знань 14 “Електрична інженерія” та здійснює підготовку здобувачів вищої освіти для Сил безпеки і оборони України Збройних Сил України за ступенем вищої освіти “БАКАЛАВР” з терміном навчання – 4 роки за спеціальністю 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” за спеціалізаціями:
- Експлуатація та ремонт ракетно-артилерійського озброєння;
- Боєприпаси, вибухові пристрої, освітлювальні та сигнальні засоби.
Кафедра забезпечує також підготовку курсантів по дисциплінам електротехнічного напрямку інших спеціальностей Військової академії.
Головні завдання
- удосконалення методик, форм і технологій проведення всіх видів навчальних занять з урахуванням потреб військ та бойового досвіду;
- науково-методичне забезпечення організації, проведення та управління якістю освітнього процесу;
- організація наукових досліджень курсантів та співробітників кафедри, впровадження їх результатів у освітній процес та озброєння;
- розвиток та удосконалення матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу.
Структура
На сьогодні на кафедрі працює 2 професора, 2 доктора наук, 1 Заслужений діяч науки і техніки, 7 кандидатів наук, 4 доцента. До складу кафедри, крім науково-педагогічних працівників, входять навчально-лабораторний комплекс кафедри та навчальні кабінети: 1 навчальний клас, 2 навчальні лабораторії, 1 комп’ютерний клас.
Наукові події
На кафедрі працює постійно діючий науковий семінар “Оптимальне управління та експлуатація електроприводів спеціальних установок” Національної академії наук України.
Щорічно на кафедрі проводиться Міжнародна наукова конференція “Electrical and Power Engineering and Electromechanics”.
Адреса: 65009, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 10
Електронна пошта: [email protected]