ВІЙСЬКОВА

АКАДЕМІЯ

м. Одеса

КОНКУРС  ЕСЕ  «ФІЛОСОФСЬКІ  ЗАСАДИ  ВІЙСЬКОВОГО ЛІДЕРСТВА»

          Кафедра гуманітарних та соціально-економічних дисциплін запрошує курсантів Військової академії долучитися до творчого конкурсу «Філософські засади військового лідерства», який проводиться в рамках відзначення Всесвітнього дня філософії за регламентом ЮНЕСКО та з нагоди святкування дня Збройних Сил України.

          Загальним предметом для роздумів пропонуємо фрагменти з класичного твору китайського стратега та філософа Сунь-дзи «Мистецтво війни». Темою есе необхідно обрати один із висловів:

1. «Війна – це мистецтво брехні».

2. «Неперевершена військова стратегія – зруйнувати плани й стратегії супротивника,  дещо слабша – атакувати ворожі союзи та сув’язі; ще гірша – нападати на армію ворога; і найгірша – кидатися на укріплені мурами міста».

3. «Воєначальник – це опертя держави».

4. «Той, хто знає ворога й себе, ніколи не програє війни; той, хто не знає ворога, але знає себе, інколи виграє, а інколи програє; той, хто не знає ні себе, ні ворога, програє кожну баталію».

5. «Майстер бою обираю позицію, де поразка неможлива».

6. «Немає нічого складнішого за воєнні змагання».

7. «Найвищий стандарт використання військ полягає у відсутності позиції».

8. «Виграшних стратегій ніколи не повторюють, їх пристосовують відповідно до нескінченно змінних ситуацій».

9. «Є дороги, якими не треба пересуватись, є ворожі армії, на які не треба нападати, є міста, що їх не варто брати, є місця, за які не слід змагатися, є накази, яких не належить виконувати».

10. «Мистецтво генерала полягає у тому, щоб ніхто не знав, про що він думає».

ВИМОГИ

          Есе надсилати у файлі типу doc чи docx, назва якого відповідає прізвищу автора з позначкою конкурс (наприклад, Бондаренко_конкурс.doc) 

Обсяг – до трьох сторінок А4 (шрифт Times New Roman, 12 кегль, без встановлення переносів, інтервал між рядками 1,5; розмір усіх полів по 2 см).

Структура есе: у лівому верхньому куті необхідно вказати: прізвище та ім’я; з нового рядка – назву факультету та номер групи.

          Усім охочим взяти участь у конкурсі слід подавати своє есе на електронну адресу кафедри [email protected] до 28 листопада 2023 року. Телефон для довідок: 0675376975.

          Результати конкурсу будуть оголошені 6 грудня у день Збройних Сил України. Найкращі роботи планується розмістити на сайті кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін. Переможці конкурсу будуть відзначені сертифікатами.      

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *