30
січ.

Військовослужбовці Одеського гарнізону взяли участь в урочистих заходах приурочених до 100-ї річниці бою під Крутами

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 5950
  • Друк

Військовослужбовці Одеського гарнізону взяли участь в урочистих заходах приурочених до 100-ї річниці бою під КрутамиВ Одесі за участю військовослужбовців місцевого гарнізону, представників влади, духовенства та молоді відбулися урочисті заходи з нагоди 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та подвигу учасників у бою під Крутами. Вшанування пам’ятної дати розпочалося з покладання квітів до меморіальної дошки, встановленої на будинку де жили борці за українську незалежність лікарі - батько та син Іван і Юрій Липи. Продовженням патріотичного заходу стала урочиста хода військового оркестру Військово-музичного центру ВМС України по вулицям міста.

Цього ж дня у Військовій академії (м. Одеса) за участю курсантів, ліцеїстів та гімназистів відбувся круглий стіл та тему: «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки».

Про легенду героїв Крут молоді розповів військовий історик Олександр Королюк. За словами дослідника, загиблі в районі села Крути показали справжній патріотизм і героїзм, вони відстояли в бою дух української нації.

- Вага цієї маленької перемоги в історії визвольної боротьби українського народу зрідні ідеалам і діям героїв Небесної Сотні, воїнів-добровольців у сьогоднішній війні на сході України, тому вона ніколи не зітреться в нашій історичній пам’яті, - підкреслив науковець.

У ході круглого столу його учасники висловили свої міркування про події минулого і сьогодення.

Продовженням заходу став перегляд документального фільму«Бій під Крутами - як це було» про долю юнаків, які не побоялися протистояти чотиритисячній армії Муравйова. Після завершення перегляду фільму пам’ять загиблих героїв було вшановано хвилиною мовчання.

Щирі слова підтримки та побажання якнайшвидшої перемоги для нинішніх Героїв нашого часу - воїнів АТО учасники заходу записали на прапорі України, який через волонтерські організації міста буде передано нашим захисникам у зону проведення бойових дій.

Сергій Даниленко,
м. Одеса
фото – автора та Валентина Журавльова

Рейтинг
4 голосів
Теги: Без тегів