14
квіт.

Курсанти повинні знати історію міста в якому вони навчаються!

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 10400
  • Друк

Курсанти повинні знати історію міста в якому вони навчаються!13 квітня в бібліотеці Військової академії для курсантів першого курсу факультету підготовки спеціалістів матеріально – технічного забезпечення була організована лекція, яка була присвячена 72-ої річниці визволення Одеси від фашистських загарбників.

Від лектора Гельової Катерини Володимирівни курсанти узнали, що в ході Одеської операції, проведеної 26 березня — 14 квітня 1944 року, військами 3-го Українського фронту була звільнена Одеса. Того ж дня над знаменитим Оперним театром здійнявся червоний прапор. Це стало символом визволення міста від окупації. Дуже ретельно Катерина Володимирівна розповіла про дії 3-го Українського фронту під командуванням генерала армії Родіона Яковича Малиновського, війська якого у ніч на 10 квітня при сприянні партизан після короткої артилерійської підготовки атакували супротивника в Одесі. На 10 годину ранку 10 квітня Одеса була повністю звільнена радянськими військами. Ворог втратив під Одесою 160 тис. солдатів і офіцерів.

Лектор окремо зупинився на кількості мешканців, які загинули за 907 днів окупації в місті та тих, хто був відправлений на примусові роботи до Німеччини. Також був зроблений акцент на з’єднаннях і частинах, які найбільш відзначилися при визволенні міста, яким було присвоєно почесне найменування Одеських.

Курсанти повинні знати історію міста в якому вони навчаються!Затамував подих курсанти – тиловики дізналися, що за героїзм і відвагу, проявлені в боях за місто, 14 осіб були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, більше 2 тис. 150 чоловік нагороджені орденами, медалями СРСР і найголовніше - 1 травня 1945 наказом Верховного Головнокомандуючого Одеса була оголошена містом-героєм, а 8 травня 1965 року за видатні заслуги перед Батьківщиною, мужність і героїзм, проявлені трудящими міста в боротьбі з фашистськими загарбниками, місто-герой Одеса нагороджено орденом Леніна і медаллю «Золота Зірка». До речі, Одеса одна з перших чотирьох міст, які здобули це почесне звання поряд з Ленінградом, Сталінградом і Севастополем!

По закінченню заходу курсанти ще довго не розходилися, адже ставили окремі запитання лектору, узгоджували деякі історичні факти і між собою обговорювали почуте.

 

Рейтинг
6 голосів