07
бер.

Сузір’я Дів відділу виховної роботи Військової академії (м. Одеса)

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 8737
  • Друк

 Напередодні Дня 8-го березня Леонід Єршов спілкувався з офіцерами - жінками, а також працівниками Збройних Сил України відділу виховної роботи стосовно їх служби та роботи. Зі своїми враженнями і думками він охоче поділився у своєму розгорнутому інтерв’ю.

Знайомтесь старший офіцер відділу виховної роботи майор Лариса Якобчук, офіцер відділу майор Тетяна Пилипчук, офіцер відділу капітан Ольга Богуш і працівники Збройних Сил України методист Юлія Кравчук, психолог Ася Бузід, діловод Олена Ніколенко.

Користуючись нагодою у їх особі, він привітав всіх жінок академії з Міжнародним Жіночим Днем 8-го березня і побажати всім здоров’я, чарівності і великих звершень у благородній справі виховання майбутніх офіцерів.

 - Ларисо Олександрівно, офіцери-жінки Вашого відділу постійно мають діалог з курсантами, офіцерами, професорсько-викладацьким складом. Як вони передають свій накопичений досвід і допомагають офіцерам в їх життєвих ситуаціях, які виникають під час навчально-виховного процесу у Військовій академії?

- Перш за все, відділ виховної роботи був створений одночасно зі створенням академії. Його очолює полковник Сергій Пальчик, саме він корегує всю виховну роботу вишу. У своїй роботі ми намагаємося застосовувати новітні технології: комп’ютерну техніку і мережу Інтернету, яка є ефективним елементом у нашій справі і це дає позитивний результат. А далі, все залежить від офіцерів і курсантів, які навчаються у Військовій академії. Ми з великим бажанням втілюємо всі напрацювання і пропонуємо використовувати їх заступникам начальників факультетів і курсів з виховної роботи. У вільний час від занять вони проводять з курсантам екскурсії по культурно-історичними пам’яткам міста-героя Одеси, організовують зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, учасниками бойових дій на території інших держав, відвідують академічний театр опери та балету, музичної комедії імені Михайла Водяного, Одеський історичний музей та багато інших культових історичних закладів. Ми постійно вдосконалюємо та підвищуємо свій професійний рівень, адже ми працюємо з людьми і добре розуміємо, що без нашої роботи офіцерам, які задіяні у виховному процесі в підрозділах, дуже потрібна допомога досвідчених фахівців.

 - Тетяно Олександрівно, розкажіть про основні завдання відділу виховної роботи.

- Перш за все, ми намагаємось виховати у курсантів академії почуття патріотизму, свідомого і відповідального ставлення до оволодіння військовими знаннями, підвищити їх рівень професійної майстерності. Ми формуємо і розвиваємо в них особисту відповідальності за свідоме виконання вимог Конституції та законів України, статутів Збройних Сил України, Військової присяги, функціональних і службових обов’язків, наказів командирів і начальників.

 - Ольго Юріївно, жінки-офіцери відділу виховної роботи покликані формувати у військових курсантських колективах відповідну соціально-психологічну атмосферу, яка б сприяла дисциплінованій їх поведінці. Як проходить робота у цьому напрямку?

- Ми постійно вивчаємо індивідуальні і морально-ділові якості та психологічні особливості курсантів, формуємо здоровий психологічний клімат у військових колективах, створюємо необхідні умови просвітницької роботи та дозвілля, що сприяє збереженню та подальшому розвитку національної та культурної спадщини українського народу. Разом зі своїми колегами проводимо комплекс культурно-виховних та просвітницьких заходів щодо забезпечення навчального процесу, підтримуємо тісні зв’язки з органами державної влади та місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями та організаціями з метою реалізації гуманітарної політики у Збройних Силах України.

 - Ася Мухамедівно, яка робота проводиться щодо підтримання високого морально-психологічного стану особового складу академії?

- Мої колеги - жінки постійно підтримують зв’язки з релігійними організаціями з метою дотримання конституційних прав майбутніх офіцерів Збройних Сил у сфері задоволення релігійних потреб. А моя постійна і кропітка робота вимагає доброго знання стану справ військової дисципліни та правопорядку, індивідуальних особливостей особового складу навчального закладу, рівня морально-психологічного клімату у військових колективах та наполегливої організації роботи щодо покращення всіх цих процесів.

 - Юлія Миколаївно, хто працює у відділі виховної роботи?

- Відділ виховної роботи укомплектований досвідченими фахівцями, переважно жінками, які у повній мірі знають всі питання теорії і практики виховної роботи, психології екстремальної діяльності, релігієзнавства, морально-психологічного забезпечення службово-бойової діяльності, психології і педагогіки вищої військової освіти, актуальної воєнної політології, організаційно-правових основ правоохоронної діяльності та управління соціальними процесами у курсантських колективах. Кожного дня ми проводимо моніторинг і складаємо плани на наступний день. Також, намагаємося не обійти увагою і поздоровити зі святами керівників установ, закладів міста і області, військові частини, які розташовані в Одеському гарнізоні, вище керівництво і наших співлужбовців і працівників Збройних Сил України.

 - Олено Станіславівно, як Вам, як діловоду відділу, працюється саме з жінками?

- Хочу висловити думку, що жінки взагалі дуже відповідальні, раціональні і завжди завзято ставляться до виконання своїх службових обов’язків. І мої колеги - жінки не є виключенням. На них завжди можна покластися, довірити їм складну і відповідальну справу і позитивний результат не змусить на себе довго чекати.

Шановні жінки, висловлюю Вам щиру
вдячність за змістовні відповіді
Леонід Єршов

Рейтинг
29 голосів
Теги: Без тегів