мовознавчий конкурс ім. Петра ЯцикаКурсант Олег Гнатишин15 березня 2013 року у місті Києві  у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України  відбувся фінальний етап ХІІI Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика.

Військову академію (м. Одеса) представляли три кращих курсанти: Олег Гнатишин, Сергій Андрущак і Максим Колісник.

Цей конкурс проходить з 2007 року, у якому приймають участь більше п’яти мільйонів учасників. Він набув великої популярності у багатьох країнах світу де мешкають українці, а також серед військових навчальних закладів і ліцеїв України. Головною метою цього заходу є визначення кращих серед знавців української мови.

Цього разу місця у фінальному етапі конкурсу вибороли близько 30 учасників, які зайняли 1-3 місця першого етапу.

Після повернення з цього престижного конкурсу, курсант третього курсу факультету  матеріально-технічного забезпечення Олег Гнатишин, який зайняв третє  місце сказав: «Я з великим задоволенням приймаю участь у конкурсі імені Петра Яцика.  Третій раз поспіль я займаю призові місця. Цього разу я зайняв тільки третє місце, але хочу зауважити - шануйте, любіть і збагачуйте українську мову, нехай вона у Збройних Силах України лише зростає».  

Користуючись нагодою хочу подякувати викладачу української мови кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Військової академії (м.Одеса) Оксані Тарасенко, саме вона розгледіла в мені мовознавчі здібності.

Довідка

Петро Яцик, чиє ім’я носить щорічний мовознавчий конкурс в Україні, – відомий канадський діяч і меценат українського походження. Він був одним із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України ім. П. Яцика при Альбертському університеті (Канада), Українського лекторію у Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті. Саме він уперше виступив з ініціативою проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів, що об’єднує представників бізнесу багатьох країн світу. Після смерті Петра Яцика рішенням Ліги конкурсу присвоєно його ім’я.