24
жовт.

«Круглий стіл» у Військовій академії

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 13826
  • Друк

«КРУГЛИЙ СТІЛ» У ВІЙСЬКОВІЙ АКАДЕМІЇ У  Військовій академії (м. Одеса) пройшов «Круглий стіл»,  присвячений 68-й річниці визволення України від німецько-фашистської загарбників. Цей  захід було організовано за ініціативою ТВО заступника начальника академії з виховної роботи майора Валентина Висоцького.

Для плідного спілкування з курсантами і студентами факультету підготовки офіцерів запасу було залучено викладачів академії, ветеранів ЗСУ, офіцерів виховного відділу, працівників бібліотеки. В залі бібліотеки заздалегідь була підготовлена необхідна література, книжкова виставка.

Перед початком «Круглого столу» бібліотекар Інна Солошенко нагадала всім присутнім, що в 2009 році за Указом Президента України 28 жовтня було офіційно встановлено День визволення України від фашистських загарбників.

Вже стало хорошою традицією у бібліотеці Військової академії організовувати художні виставки, проводити наукові семінари, «круглі столи». Як наголосив офіцер виховного відділу капітан Віктор Палясний: "Такі заходи допомагають курсантам сформувати світогляд і відчути гордість за Воїнів-визволителів, захисників Вітчизни. Сьогоднішнє зібрання це вшанування пам'яті мільйонів загиблих у Великій Вітчизняній війні."

З вступним словом розпочав розмову викладач військового вишу,  працівник ЗСУ, полковник запасу Іван Новожилов: "Шістдесят вісім років тому, Радянські війська перейшли Карпати, звільнили міста Ужгород, Чоп і Мукачево – території Західної України, які раніше увійшли до складу УРСР. Самі кровопролитні  зіткнення – розгорнулись на кордоні Польщі і Чехословаччини".

Уважно і з великим інтересом курсанти академії разом зі студентами факультету підготовки офіцерів запасу слухали працівника ЗСУ, завідуючого музею академії, полковника у відставці Валерія Крячуна. Від нього всі присутні дізнались, що у вересні 1944 року Радянські війська повинні штурмом були взяти Карпати. Червона Армія допомогла чехословацьким повстанцям, які діяли у німецькому тилу.  Ставка «КРУГЛИЙ СТІЛ» У ВІЙСЬКОВІЙ АКАДЕМІЇВерховного Головнокомандування наполягала на тому, щоб  1-й і 4-й Українські фронти перейшли через Карпатські гори. Цю операцію було підготовлено всього за три дні. На західному кордоні України планувалось здійснити удари зразу двома фронтами. Це - Дуклинський перевал, за ним були рівнини Чехословаччини і укріплення "лінії Арпада" - в напрямку Ужгорода.

Цікаву і змістовну розповідь Валерія Крячуна доповнив Іван Новожилов, він сказав, що самі криваві бої в Східно-Карпатській операції розгорнулись на кордоні Польщі і Чехословаччини. 38-а армія і перший Чехословацький корпус два місяці намагались оволодіти Дуклинським перевалом. В решті решт Радянські війська отримали перемогу в операції, але на польській землі назавжди залишились лежати більше 80-ти тисяч радянських солдатів. 28–го жовтня частини Червоної Армії остаточно звільнили Україну від німецько-фашистських загарбників.

Працівник ЗСУ, полковник запасу Олександр Цапенко закцентував свою розповідь на важливій темі. Як він  відмітив,  патріотичне виховання є головною складовою всього навчального процесу. В наш час молоді люди все частіше звертаються до книжок і архівних матеріалів, і героїчні часи наших батьків і дідів постають з новою силою перед молодим поколінням, яке віддає данину Великому Подвигу та Перемозі, що свідчить про невтраченість зв'язку поколінь. Офіцер-інтернаціоналіст побажав майбутнім офіцерам вивчати військову історію і бути гідними нащадками минулих поколінь.

Учасники «Круглого столу» - заступник начальника курсу з виховної роботи факультету аеромобільних військ та розвідки капітан Сергій Небесний, його підлеглі курсанти Василь Крут, Тарас Пумпа, Олександр Чехрій, Богдан Рубан, Василь Захарець, першокурсники факультету матеріально-технічного забезпечення Микола Заярко, Ганна Вінницька, другого курсу курсант Катерина Рябуха, студентка факультету підготовки офіцерів запасу Анастасія Мельник - одержали змістовні і виважені  відповіді  на  свої  запитання.  

Рейтинг
176 голосів